Ethereum Sahiplerinin %80’i 4.000 Doların Altına Düşmesine Rağmen Kârda Kalıyor!


coinprojesi.com dsfsad
ethereum sahiplerinin %80'i 4.000 doların altına düşmesine rağmen kârda kalıyor! 3

Ethereum, değerini bu noktanın üzerinde tutmak için mücadele ettikten sonra bir kez daha 4.000 doların altına düştü. Kasım ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra fiyat düşüyor. Bu, yatırımcıların ATH‘sinden düşüşün ardından zarara uğradığı anlamına gelmiyor. Gerçekte, piyasada satışlar devam ederken, ethereum sahiplerinin büyük bir çoğunluğu kâr etmeye devam etti.

Ethereum Sahipleri Kârda!

IntoTheBlock’tan gelen veriler, ethereum sahiplerinin şu anda nerede oturduğunun ilginç bir temsilini gösteriyor. Şu anda, tüm ETH sahiplerinin %80’i kârda kalıyor. Bu, cari fiyatlarla hala kârda olan bitcoin sahiplerinin yüzdesinden önemli ölçüde daha yüksektir. İkincisi, tüm sahiplerin %70’ine sahiptir ve zararda olan yatırımcıların yüzdesi daha yüksektir.

Ethereum için, tüm sahiplerin sadece %14’ü bir kayıp kaydediyor. Bu, sahiplerin bu yüzdesinin dijital varlığı mevcut fiyattan daha yüksek satın aldığını ve bu nedenle varlıklarının negatif olduğunu gösteriyor. Bitcoin için bu sayı, kayıp olan tüm sahiplerin %22’sine denk geliyor.

Ethereum sahiplerinin çoğunluğu kârda!

Ne karda ne de zararda olanlar toplamda %6’ya çıktı. Bu ETH sahiplerinin madeni paralarını mevcut ethereum değerinden satın aldıkları ve bu nedenle tarafsız bölgede oldukları varsayılmaktadır.

Veriler ayrıca, tüm ETH sahiplerinin %59’unun coinlerini bir yıldan fazla, %34’ünün 1 ila 12 ay arasında tuttuğunu ve toplam sahiplerinin yalnızca %7’sinin coin’lerini bir aydan daha kısa bir süredir elinde tuttuğunu gösteriyor.

Girişler Çıkışları Aşar!

En uzun süredir, yatırımcılar arasında birikim eğilimi arttıkça ethereum çıkışları hakimdi. Bu, döviz alıcılarının yıllık en düşük seviyelere düşmesine neden oldu. Ancak bu trend düşüş trendiyle birlikte değişmeye başladı.

Son yedi gündür döviz girişleri çıkışlardan daha yüksek. Yedi günlük hareketli ortalamada çıkışlar 9,2 milyar dolara çıkarken, aynı dönem için girişler toplam 9,31 milyar dolara ulaştı.

Bu iki ölçüm arasında pek bir fark yok ama yine de ethereum sahiplerinin dijital varlığa nasıl baktığını gösteriyor. Duyarlılık düşüş eğilimine girdiğinden, daha fazla yatırımcı daha da düşük fiyatlar beklentisiyle madeni paralarını satıyor. Girişler ve çıkışlar arasındaki fark, daha fazla yatırımcının ETH‘lerini satmak için borsalara taşıdığını, onları uzun vadede elde tutmak için hareket ettirenlerden daha fazla olduğunu gösteriyor.

coinprojesi.com asf
ethereum sahiplerinin %80'i 4.000 doların altına düşmesine rağmen kârda kalıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir