Ethereum Gaz Ücreti 1 Doların Altına Düştü, OpenSea Ticaret Hacmi Ani Yükseldi!


ethereum
ethereum gaz ücreti 1 doların altına düştü, opensea ticaret hacmi ani yükseldi! 4
  • Ortalama Ethereum gas ücreti 1 doların altına düşer.
  • Daha önce, gaz ücretleri 0,0015 ETH’ye veya 1,57 dolara düştü – en son Aralık 2020’de görülen bir sayı.
  • OpenSea, %34,18 artışla 15,92 milyon $ işlem hacmi kaydetti.

Ortalama Ethereum gas ücreti, daha önce Kasım 2020’de kaydedilen bir sayıya ulaştıktan sonra 1 doların altına düşmeye devam ediyor.

Cumartesi günü, Ethereum blok zinciri, 19 ayda görülmeyen bir sayı olan 69 sente kadar düşük işlem ücretleri gördü. Ertesi gün, gaz ücretleri, Aralık 2020’dekine benzer rakamlarla 1,57 $ veya 0,0015 ETH’ye ulaştı. Bugün, ağ işlem ücretlerini 20 sent kadar düşük gördü ve en yüksek sadece 20 sente ulaştı.

coinprojesi.com eth 1
ethereum gaz ücreti 1 doların altına düştü, opensea ticaret hacmi ani yükseldi! 5

Temmuz 2016’dan Mayıs 2017’ye kadar, Ethereum ekosistemindeki gaz ücretleri yaklaşık 0,01 ila 0,10 ABD doları arasındaydı. Bu günlerde, kullanıcılardan yüksek miktarda ücret alınıyor ve Mayıs 2021’de işlem başına ortalama ücretler 69 doları buldu. Mayıs 2022, kaydedilen en yüksek gaz maliyetini 196.683 $ olarak gördü.

coinprojesi.com eth 2
ethereum gaz ücreti 1 doların altına düştü, opensea ticaret hacmi ani yükseldi! 6

Özellikle, gaz veya ağ ücretlerinin yüksek maliyeti – bir blok zincirinde bir işlemi tamamlamak için gereken ödemeler – Ethereum blok zincirinin ana akım hakimiyeti elde etmesini zorlaştırdı, bu da kullanıcıların küçümsemesine neden oldu. Sayıların azalmasıyla, NFT sahiplerinin slaytta büyük harf yaptıkları görülüyor.

DappRadar’a göre, 50.466 kullanıcı varlıklarını OpenSea içinde takas etti – geçen gün %10.14’lük bir artış. Bu arada, en büyük NFT pazarı, yazı yazılırken %34,18 artışla 15,92 milyon $ işlem hacmi kaydetti.

Bu arada, DappRadar’dan gelen veriler ayrıca, Ethereum Name Service, DopeApeClub, God Hates NFTees, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ile en iyi 20 koleksiyonun hepsinin Ethereum içinde işlem gördüğünü gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir