Ethereum Destekli DeFi Altcoin Bir Haftada %47 Patlayarak Bitcoin ve Kripto Piyasalarını Parlattı!


kripto
ethereum destekli defi altcoin bir haftada %47 patlayarak bitcoin ve kripto piyasalarını parlattı! 2

Kripto projelerinin büyük çoğunluğu, Salı ve Çarşamba günleri piyasa çapında bir fiyat düşüşünden sonra bu hafta kırmızıda, ancak bir merkezi olmayan finans (DeFi) altcoini trendi alt üst ediyor.

Frax Shares (FXS), kripto para biriminin kısmen algoritmik olarak stabilize edildiği ve kısmen teminatla desteklendiği bir sabit para sistemi olan Frax Finance tarafından kullanılan iki tokenden biridir.

Piyasa değerine göre 65. sıradaki kripto varlığı olan FXS belirteci, bir değer deposu olarak ve Frax protokolünün yönetiminde kullanılır. FXS, yazı yazılırken son yedi gün içinde %47’den fazla artışla 33.01$’dan işlem görüyor.

The Block bu hafta, projenin milyarlarca dolar değerinde diğer ana katman-1 (L1) kripto para birimlerinden oluşan rezerv teminatı oluşturmayı düşündüğünü bildirdi.

Frax Finance kurucusu Sam Kazemian’ı açıklıyor,

“Unutmayın, bu strateji, her L1 zincirinin (BTC/yıldırım dahil), ekonomilerinde FRAX stabilcoinlerinin akmasını teşvik edeceği anlamına gelir, çünkü bu, L1 jetonları için merkez bankası büyüklüğünde bir pazar talebi yaratır.”

Frax, böyle bir rezerv oluşturan ilk proje olmayacaktı.

Terra’nın kurucusu ve CEO’su Do Kwon’a göre, Stablecoin ihraççısı Terra (LUNA), 10 milyar dolarlık devasa bir Bitcoin (BTC) rezervi biriktirme planlarıyla ilerliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir