En Büyük İsviçre Bankası Tezos Staking Hizmetlerini ve Yaklaşmakta Olan Kripto Ticaret Platformunu Duyurdu!


coinprojesi.com 13279952
en büyük i̇sviçre bankası tezos staking hizmetlerini ve yaklaşmakta olan kripto ticaret platformunu duyurdu! 2
  • İsviçre’nin en büyük bankası olan Swissquote, Tezos staking hizmetlerini ve kripto ticaret platformunu sunmayı planlıyor.
  • Banka, dijital varlıklar dünyasına ilgi gösteren diğer birçok banka arasında yer alıyor.

İsviçre’nin en büyük bankası Swissquote, yakında Tezos (XTZ) stake hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı. Bildirildiğine göre, bunun için beklenen yıllık verim yüzde 5,7’ye kadar çıkacak.

Ek olarak, banka bu yıl kripto ticaret platformunu başlatmayı planlıyor. Satış ve pazarlama şefi Jan De Schepper’a göre, lansmanın Haziran 2022’den önce gerçekleşmesi bekleniyor. Bu yıl gerçekleşmesi planlanan bir diğer lansman da opsiyon ticareti.

Şu anda Swissquote, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, Stellar ve Uniswap dahil olmak üzere ticaret için 24 kripto para birimi sunmaktadır. Hizmet, bankanın 2021’deki gelirini yaklaşık 472 milyon CHF’ye veya 511 milyon doların biraz üzerine çıkardı. Kurum şimdi Tezos staking’i ek bir gelir kaynağı olarak dahil etmek istiyor. Başka bir gelir kaynağı, Swissquote’un da sağlamayı planladığı sabit paralar olacak.

Swissquote kripto hizmetlerinde plan yapıyor!

Finansal avantajın yanı sıra Swissquote, ülkenin staking hizmetlerine ve sabit paralara yüksek talep gösteren kripto pazarından da yararlanacak. Staked.us ve Kraken borsası tarafından hazırlanan bir rapora göre, Proof-of-stake ağları Polkadot ve Cosmos, her biri yüzde 14,7 ile en yüksek stake verimine sahipti. Ethereum’un katman-2 protokolü Polygon da geçen yıl yüzde 11,3’lük bir stake verimiyle en yüksek büyümeyi gördü.

Hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için Swissquote, Lüksemburg Keytrade Bank ile bir satın alma anlaşması imzaladıktan sonra kapsamını genişletiyor. Anlaşmanın birkaç ay içinde tamamlanması ve anlaşmayla ilgili daha fazla ayrıntının bankanın Mart ayı mali raporunda sunulması bekleniyor. Keytrade bankası 1999’dan beri faaliyet gösteriyor, 8.000’den fazla müşterisi ve kabaca 1,7 milyar Euro’luk varlığa sahip.

Swissquote CEO’su Marc Bürki, satın alma hakkında şunları söyledi:

Keytrade Bank Luxembourg’un satın alınmasıyla Avrupa’daki genişlememizi güçlendireceğiz. Ayrıca, Lüksemburg ve Avrupa Birliği’ndeki kurumsal ve özel müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun hizmet sunumumuzu geliştirmeye devam edeceğiz. Lüksemburg’da dijital yatırım hizmetlerinde açık lider olmak için her iki kurumun, Swissquote Bank Europe ve Keytrade Bank Luxembourg’un güçlü yanlarını bir araya getireceğiz.

yan notlar

Kripto hizmetlerine girişen diğer kayda değer bankalar arasında, kripto saklama hizmeti sunan Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon yer alıyor. JPMorgan Chase kripto ticareti sunarken, Morgan Stanley zengin müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim sunuyor. Uzun süredir kripto eleştirmeni olan bir kurum olan Bank of America, müşterilerinin dijital varlıklara artan ilgiyi dile getirmesi üzerine Ekim ayında bir kripto araştırma kolu başlattı. Bununla birlikte, Hindistan ve Rusya’dakiler gibi bir dizi merkez bankası kripto para birimlerine karşı çıktı ve bunun yerine merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) üzerinde çalışmayı tercih etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir