Elon Musk, Tesla’nın Ürün Ödemeleri için DOGE’yi Kabul Edeceğini Yeniden Doğruladı!


tesla
elon musk, tesla'nın ürün ödemeleri için doge'yi kabul edeceğini yeniden doğruladı! 2
  • Elon Musk bir Twitter gönderisinde, uzay araştırma şirketi SpaceX’in yakında malları için ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul etmeye başlayacağını duyurdu.
  • Musk’ın duyurusu, DOGE için neredeyse anında bir fiyat artışıyla sonuçlandı.
  • Dogecoin’in fiyatı 0.082 $’a düştüğü için pompa biraz kısa ömürlü oldu.

DogeFather, Elon Musk, bir Twitter gönderisinde, uzay araştırma şirketi SpaceX’in yakında malları için ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla‘nın da DOGE’de ürün ödemelerini kabul edeceğini de sözlerine ekledi.

Milyarder Cuma günü tweet attı “Tesla ürünleri Doge ile satın alınabilir, yakında SpaceX ürünleri de.” Musk‘ın uydu tabanlı geniş bant internet sistemi Starlink aboneliklerinin DOGE‘de de ödenip ödenmeyeceği sorulduğunda, “Belki bir gün” yanıtını verdi.

Tahmin edilebileceği gibi Musk‘ın açıklaması DOGE için neredeyse anında bir fiyat artışıyla sonuçlandı. Tweet’ten sadece birkaç dakika önce, kripto piyasası takipçisi CoinGecko‘ya göre meme coin 0.078 dolardan işlem görüyordu. Tweet’ten birkaç dakika sonra, DOGE’nin fiyatı %8 artarak 0.084$ civarına yükseldi.

Bununla birlikte, Dogecoin‘in fiyatı 0.082 $’a düştüğü için pompa biraz kısa ömürlü oldu. Bu, duyurudan önceki fiyattan hala yaklaşık %6,84’lük bir artış.

Tesla CEO’su, geçen yıl Şubat ayında şirketinin 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurduğu sıralarda, geçen yılın başından bu yana DOGE‘nin fiyatı üzerinde güçlü bir etkiye sahipti. Bu satın alma daha sonra Dogecoin hakkında bir dizi yükseliş tweeti ile takip edildi.

Madeni para, Elon‘un etkili gücü sayesinde geçen yılın başında ulaştığı zirvelere ulaşamadı. Bununla birlikte, CEO’nun DOGE fiyatı üzerindeki gücü, geçen yıl Aralık ayında Musk‘ın Tesla‘nın Cuma günü tekrar teyit ettiği DOGE‘deki ürün için ödemeleri kabul edeceğini açıkladığı zaman, madeni parada %20’lik bir artış daha yaşadığı için belirginliğini koruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir