Dünyanın Son Lambo Aventador Coupé’si Kendi NFT’si İle Müzayedeye Çıkacak!


aventador
dünyanın son lambo aventador coupé'si kendi nft'si i̇le müzayedeye çıkacak! 2
  • Lamborghini, 19 Nisan’dan itibaren NFT’li son Aventador Coupé’yi açık artırmaya çıkaracak.
  • NFT uzmanları Krista Kim ve DJ Aoki’nin projede parmağı vardı.
  • Alıcı, NFT ve fiziksel süper otomobil ile birlikte özel avantajlar elde edecek.

Lamborghini, 19 Nisan’da RM Sotheby’s fuarında çekiç altında şimdiye kadar üretilmiş son Aventador LP 780-4 Ultimae Coupé’yi yerleştirmeye hazırlanıyor. Aventador, metaverse‘deki ilk Lamborghini olacak kendi NFT’si ile gelecek.

Müzayedenin, fiziksel bir süper araba ile gelecek olan dünyanın ilk 1:1 NFT‘si olduğu söyleniyor. Projeyi daha kaliteli hale getirmek için Lamborghini, her ikisi de hem NFT‘nin hem de fiziksel otomobilin tasarımını büyük ölçüde etkileyecek olan NFT uzmanları Krista Kim ve DJ Steve Aoki’yi görevlendirdi.

Proje ayrıca INVNT grubunun katılımını da görecek.

İlk NFT evinin arkasındaki sanatçı Kim, Aventador NFT‘yi tasarlamakla görevlendirildi. Duyuruya göre, Kim’in “imza gradyanları” fiziksel arabada görünecek.

Bu arada, uluslararası üne sahip Amerikalı DJ, NFT için eşlik eden film müziğini yapmakla görevlendirildi. Kim gibi, dijital ve fiziksel varlıkların tasarımı konusunda Aoki’ye danışılacak.

Varlıkların alıcısı ayrıca gelecekteki sınırlı sayıda Lamborghini modellerine özel bir göz atma, Museo Lamborghini turu ve Kim ve Aoki ile sanal bir buluşma ve selamlama dahil olmak üzere VIP hizmetlerine erişebilecek.

RM Sotheby’s, daha özel avantajlar olduğunu iddia etti ancak henüz bunları açıklamadı. Ayrıca, liste henüz bir satış öncesi tahmini açıklamadı, ancak tarih, müzayede öğesinin değerinin süper otomobilin orijinal fiyatı olan yaklaşık 500.000 doları aşacağını belirtiyor.

Yine de, açık artırmanın Lamborghini ve NFT topluluğu için tarihi bir an olduğuna inanılıyor, dedi INVNT Group CEO’su Scott Cullather:

“Bu etkinlik muhtemelen bu yılki en üretken NFT düşüşlerinden biri olacak ve kesinlikle şimdiye kadarki en tarihi otomobil müzayedelerinden biri olacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir