Dolandırıcılık Uyarısı: Kripto Topluluğu, Bazı Şüpheli Dosyalar Konusunda Uyardı!


kripto
dolandırıcılık uyarısı: kripto topluluğu, bazı şüpheli dosyalar konusunda uyardı! 2
  • Bir muhbir, en iyi kripto şahsiyetlerinin ve etkileyicilerinin bazı karanlık ayrıntılarını ifşa ettiğini iddia ediyor.
  • Crypto topluluğu olası bir dolandırıcılık uyarısı veriyor ve kullanıcılardan dikkatli olmalarını istiyor.

7 Haziran Salı günü, ‘Ölen Kimse’ adlı anonim bir kişi, kripto etkileyicilerinin yanı sıra bazı en iyi kripto projelerinin karanlık gerçekliğini ortaya çıkaracaklarını iddia etti. İddia edilen muhbir, 137.21GB Telegram grup sohbeti ve mesajı yayınlayarak “kripto topluluğunda bir çatlak açacaklarını” söyledi.

İhbarcı ayrıca, mesajları Telegram uygulamasında iddia edilen bir istismar yoluyla aldıklarını söyledi. “Ölmekte olan Kimse” kripto topluluğundan kısa sürede güçlü bir ilgi gördü. Muhbirin Twitter hesapları sadece bir günde 40.000 takipçiye ulaştı.

Twitter’da yayınlanan ileti dizisinde, ihbarcı tüm yasa dışı faaliyetlere erişimi olduğunu iddia ediyor. Buna dolandırıcılık, halı çekme, hırsızlık, cinayet ve cinsel saldırı dahildir. İddiaların ciddiyeti kripto topluluğundan herkesin dikkatini çekti.

İlginç bir şekilde, Twitter hesabı adyingnobody ayrıca Twitter biyografisine bir Ethereum adresi de koymuş. Bu adres ayrıca, konunun ayrıntılarını bilmek isteyenler için ipucu olabilecek 40’tan fazla işlem içeriyor.

Muhbir, tüm detayları önümüzdeki ay 7 Temmuz’a kadar açıklayacaklarını söyledi. Konuya göre, kripto etkileyicilerinin tüm karanlık detayları 15 Haziran ve 30 Haziran’da gelecek.

Şimdi asıl mesele, muhbirin ilgili kişilerden parola korumalı bir zip dosyası indirmelerini istemesi. İhbarcı ayrıca, şifreyi 15 Haziran, 30 Haziran ve 7 Temmuz gibi ileri tarihlerde vereceklerini söyledi.

kripto topluluğu uyarı çanları çalıyor

Eh, kripto topluluğu üyelerinden bazıları, kullanıcıları olası bir dolandırıcılığın farkında olmaları konusunda uyardı. Twitter kullanıcısı Cryptonator1337, topluluğun anonim hesaplardan gelen dosyalara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi. Kullanıcı şunları kaydetti:

@adingnobody ile ilgili bir uyarı. Tüm bunların saçmalık olduğunu söylemiyorum, öyle olduğunu düşünmüyorum, ancak: Herkese açık indirmeler varsa – önce biraz bekleyin ve başkalarının incelemesine izin verin. Dosyaları keylogger’lar veya diğer kötü amaçlı yazılım/casus yazılımlarla donatmak zor değildir. Güvende kal!

Diğer kripto üyelerinden bazıları da buna @adingnobody’nin “tanıtım dublörlüğü”nden başka bir şey demedi. Twitter kullanıcısı Zugged, Telegram güvenlik açıklarının kaydını da paylaştı ve ihbarcının iddia ettiği gibi bir şey olmadığını söyledi. Ayrıca, Telegram ayrıca şunları belirten resmi bir açıklama yaptı:

Anonim bir hesap, Telegram’daki özel grup sohbetlerinin içeriğine erişebildiklerini temelsiz bir iddiada bulundu. Böyle bir güvenlik açığı bulunamadı. Bu muhtemelen, kullanıcıların kötü amaçlı yazılım indirmesini sağlamak amacıyla yapılan bir aldatmacadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir