Dogecoin, Elon Musk Sayesinde Polkadot’u Geçerek En Yüksek 10. Sıradaki Madeni Para Haline Geldi!


dogecoin
dogecoin, elon musk sayesinde polkadot'u geçerek en yüksek 10. sıradaki madeni para haline geldi! 2
  • Ralli, Dogecoin sahiplerinin yakında SpaceX’in çevrimiçi mağazasından mal satın alabileceklerini açıklayan Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın son tweetiyle bağlantılı.
  • Avukat John Deaton, Musk’ı SEC ile sorun yaşamamaya dikkat etmesi konusunda uyardı.

Dogecoin, 10. sırayı garantilemek için son 24 saat içinde Polkadot’u geride bıraktıktan sonra en yüksek sıradaki ilk 10 madeni paraya girmek için etkileyici bir geri dönüş gerçekleştirdi. Mem madeni para, dünün geç saatlerinde yüzde 10’a yakın bir artışa başlayana kadar birkaç haftadır Polkadot’un arkasındaydı.

CoinMarketCap‘ten alınan veriler, dijital varlığın, basın saatinden itibaren son 24 saatte yüzde 5’lik bir artışla 0,08 dolardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Dikkat çekici performansına bakılmaksızın, Dogecoin 8 Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 $’dan hala yüzde 88,9 aşağıda. Şu anda 10.8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 0,91’lik bir piyasa hakimiyeti var.

Ralli, Dogecoin sahiplerinin yakında SpaceX’in çevrimiçi mağazasından mal satın alabileceklerini açıklayan Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın son tweetiyle bağlantılı. Bu, dünyanın en zengin adamının projeden vazgeçmediğini, ancak daha önce taahhüt edildiği gibi varlığı sürekli olarak destekleyeceğini gösteriyor.

Ripple avukatı Musk’ı dikkatli davranması konusunda uyardı

Geçen yıl, Dogecoin, Musk birden fazla tweet ile yatırımcılar arasında bir miktar ilgi uyandırana kadar derin bir uykudaydı. Meme jetonunu aya göndereceğini belirtti. Anketlerinden birinde, takipçilerine Tesla ürünleri için bir ödeme seçeneği yapıp yapmayacaklarını sordu. Bu, dünyanın en değerli meme parası olmak için fiyatı yükseltti.

Geçen yıl yapılan bir anket, varlığın ABD’de en çok aranan kripto para olduğunu ve toplam 23 eyalette “Dogecoin” anahtar kelimesini aradığını ortaya koydu. Ayrıca, varlıkla ilgili içerik için ortalama 7 milyon arama kaydedildi. Nisan ayında Musk’ın Twitter’da yaklaşık yüzde 9,2 hisseye sahip olduğunun açıklanmasının ardından fiyat yüzde 10 arttı. Bu, Tesla CEO’sunun madeni para üzerindeki etki seviyesinin hacimlerini konuşuyor.

Meme coin hakkındaki yorumları, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında aktif olarak yer alan Avukat John Deaton’ın dikkatini çekti. Ona göre Musk’ın güvenlik teşkilatıyla sorunları olabilir.

Yorumu, @JayBlessed901 olarak tanımlanan bir Twitter kullanıcısının Musk’ın meme parası üzerindeki etkisinden şikayet etmesinden sonra geldi.

Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın XRP’yi yatırımcılara tanıtmada büyük rol oynamakla suçlandığı hatırlanabilir. Musk’ın Dogecoin ile yaptığı şeyin tam olarak bu olduğu söyleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir