Decentraland (MANA) ve Bir Yılda %16.000+ Patlayan İki Altcoin, 2022 için En Çok Tercih Edilenler


coinprojesi.com 1546250
decentraland (mana) ve bir yılda %16.000+ patlayan i̇ki altcoin, 2022 için en çok tercih edilenler 2

CNBC’ye katkıda bulunan ve dijital para yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, 2022’de yüksek potansiyele sahip olduğuna inandığı üç metaverse altcoini adlandırıyor.

Kelly, Fast Money’in yeni bölümünde, üç altcoinin kendi sanal dünyaları daha popüler hale geldikçe değer kazanacağını söylüyor.

Bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland (MANA) durumunda Kelly, kripto varlığının sosyal medya devi Facebook’un hisse senetlerinin yukarı yönlü yörüngesini kopyalayacak şekilde yükselebileceğini söylüyor.

“Decentraland’de gayrimenkul satın alabilir, mağaza vitrinleri satın alabilir, sanal olarak birçok farklı şey yapabilirsiniz. Ve bu sanal dünyanın para birimi MANA’dır.

Ve yine ağ etkisi hakkında, tıpkı Facebook’un büyümesi gibi, Facebook hissesinin fiyatı da arttı. Bu ağlar büyüdükçe ve bu sanal dünyalar büyüdükçe, temeldeki para biriminin, temeldeki ekonomiye hizmet etmek için büyümesi gerekiyor.”

Son 12 ayda %4,200’ün üzerinde değer kazanan Decentraland, yazı yazılırken 3,38 dolardan işlem görüyor.

Sırada, oyuncuların katılımlarından kazanılan dijital varlıklara sahip olabileceği, bunları satın alabileceği, satabileceği ve takas edebileceği merkezi olmayan bir oyun evreni olan Axie Infinity (AXS) var. Kelly’ye göre, ekosistem büyümeye devam ederse AXS yukarı yönlü potansiyelin tadını çıkaracak.

“Bu bir oyun, (kazanmak) için oyna. Bu yıl gerçekten gangsterler gibi sahneye çıktı. Ve hepsi ağ etkisi ile ilgili. Bu oyun büyümeye devam ettiği sürece, temel para biriminin (AXS) değeri bu ağla birlikte artacaktır.”

AXS yazı yazılırken 96.62 dolardan işlem görüyor. Axie Infinity‘nin yerel tokeni, son 12 ayda kabaca %18.000 arttı.

Sıradaki, Ethereum blok zincirindeki bir oyun ekosistemi olan Sandbox (SAND), katılımcıların takas edilemeyen belirteçleri (NFT’ler) ve oyun deneyimlerini paylaşabileceği ve bunlardan para kazanabileceği. CNBC’ye katkıda bulunan kişi, Sandbox sanal dünyası daha fazla popülerlik kazandıkça SAND‘ın da yükseleceğini söylüyor.

“Bu (Sandbox) ağı büyüdükçe, para birimi de temel ekonomiye hizmet etmek için onunla birlikte büyüme eğiliminde olacak.”

The Sandbox‘ın yerel tokeni SAND, yazı yazılırken 6.10 dolardan işlem görüyor. SAND, geçen yıl boyunca %16.800’ün üzerinde arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir