Coinbase, Müşterileri Stabilcoin Üzerinden Milyonlar Kaybettikten Sonra Davayla Karşı Karşıya!


coinbase
coinbase, müşterileri stabilcoin üzerinden milyonlar kaybettikten sonra davayla karşı karşıya! 2
  • Coinbase, gyen stablecoin’i alıp sattıktan sonra bir davaya bakıyor.
  • Stabilcoin’i ihraç eden GMO-Z Trust ve Coinbase’in gyen’i Japon yenine 1:1 değerinde sabitlenmiş olarak tanımladığını iddia ediyorlar.
  • Coinbase, müşteri hesaplarını dondurmaya karar verdi ve stablecoin’de ticareti devre dışı bıraktı.

Coinbase, kripto borsasının gyen stablecoin’in ticaretinde ve teşvikinde oynadığı rol nedeniyle milyonlarca dolarlık zarara uğradıklarını iddia ettikten sonra müşteriye dava açıyor.

Potansiyel toplu dava, Salı günü Kenneth Donovan ve Hussies Kassfy tarafından açıldı. ABD’nin en büyük kripto borsasını, gyen’in istikrarı konusunda yanıltıcı müşterileri suçluyorlar.

Stabilcoin ihraççısı GMO-Z Trust ve Coinbase, sabit para biriminin kırılmaya meyilli olduğunun farkında olmalarına rağmen, gyen’i Japon yenine 1:1 değerinde sabitlenmiş olarak tanımladılar. Davaya dahil olan kişiler, bu bilgilerin yatırımcılardan saklandığını iddia ediyor.

Coinbase, ethereum tabanlı gyen ticaretine başladıktan çok kısa bir süre sonra, sabit değerini kaybetti. Fiyat, büyük bir düşüş yaşamadan önce Japon para biriminin değerinin birkaç katına çıktı.

Bunun ardından Coinbase, müşteri hesaplarını dondurmaya karar verdi ve stablecoin’de ticareti devre dışı bıraktı. Borsa, kararın gerekçesi olarak teknik sorunları ve olağandışı piyasa koşullarını gösterdi.

Şikayette, “yatırımcılar, madalyonun değerinin reklamı yapıldığı gibi yen’e eşit olduğuna inanarak emirler verdiklerini, ancak satın aldıkları tokenlerin yenden yedi kat daha değerli olduğunu” belirtti.

Şikayetçi, “tıpkı aniden, gyen’in değeri bir günde %80 düşerek sayfaya geri döndü” dediğinde bunu ekledi.

İşleri daha da kötüleştirmek için, “gyen’in değeri yen’e geri dönerken, Coinbase zararı birçok müşterinin varlığı satma kabiliyetini kısıtlayarak artırdı ve ardından varlığın tüm ticaretini açıklama yapmadan aniden askıya aldı.”

Kuzey Kaliforniya bölge mahkemesinde açılan davada GMO-Z Trust, Coinbase Global ve Coinbase Inc. ile birlikte davalı olarak gösteriliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir