Coinbase, Güvenlik Açıklarını Ortaya Çıkaran Hacker’a 250.000 Dolar Ödül Verdi!


coinbase
coinbase, güvenlik açıklarını ortaya çıkaran hacker'a 250.000 dolar ödül verdi! 3

Önde gelen ABD kripto borsası Coinbase, bir güvenlik açığını bulup ortaya çıkardığı için beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanına yüz binlerce dolar veriyor.

Geçen hafta, Tree of Alpha adlı takma adlı bir araştırmacı Twitter’a giderek 19.500 abonesine acil bir HackerOne raporunu yaymaları için Coinbase geliştiricileriyle iletişime geçmelerini sağlayacak birinin olup olmadığını sordu.

Tree of Alpha, Coinbase ticaret platformunda potansiyel olarak “piyasaya zarar veren” bir hata bulduklarını söyledi. Sonunda, bilgisayar korsanı Coinbase ile iletişime geçerek sorunun çözülmesine yardımcı oldu.

Yakın tarihli bir duyuruda Coinbase, şirketin güvenlik açığını ortaya çıkarmaya yardımcı olduğu için bilgisayar korsanına 250.000 dolar ödül verdiğini söyledi.

“Bu sorunu sorumlu bir şekilde açıklayan araştırmacı sayesinde Coinbase bu hatayı birkaç saat içinde düzeltmeyi başardı ve bunun asla kötü niyetli olarak kullanılmadığını kesin olarak belirledi. Bunun bir daha olmamasını sağlamak için ek kontroller de uyguladık.

Coinbase, bağımsız güvenlik araştırmalarını güçlü bir şekilde desteklemektedir ve bu araştırmacılar ciddi sorunları ortaya çıkardığında, buna göre ödüllendirilmelerini sağlamak istiyoruz. Sonuç olarak, bu bulgu için şimdiye kadarki en büyük hata ödülümüzü ödüyoruz: 250.000 dolar.”

Coinbase’e göre, hata, kötü aktörlerin eşleşmeyen bir fon kaynağı kullanarak alım satım göndermesine izin verecekti.

“Örnek vermek gerekirse:

Bir kullanıcının 100 SHIB’li bir hesabı ve 0 BTC’li ikinci bir hesabı vardır.
Kullanıcı, 100 BTC satmak için BTC-USD sipariş defterine bir piyasa emri gönderir, ancak SHIB hesabını fon kaynağı olarak belirtmek için API (uygulama programlama arayüzü) talebini manuel olarak düzenler…
Sonuç olarak, BTC-USD sipariş defterinde 100 BTC satmak için bir piyasa emri Coinbase Borsasına girilecek.”

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ayrıca programcıya istismarı düzelttiği ve olası bir erimeyi önlediği için kişisel olarak teşekkür etti.

“Tree of Alpha, harikasın – ekibimizle birlikte çalıştığın için çok teşekkür ederim. Kripto topluluğunun birbirine nasıl yardım ettiğini seviyorum!”

coinprojesi.com coinbase
coinbase, güvenlik açıklarını ortaya çıkaran hacker'a 250.000 dolar ödül verdi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir