Coinbase Destekli Portal, Mintlayer ile İşbirliği Yapıyor!


portal
coinbase destekli portal, mintlayer ile i̇şbirliği yapıyor! 2
  • Portal, Mintlayer ile işbirliğini resmen duyurdu.
  • İşbirliğinin, Portal’ın sansürsüz zincirler arası DEX işlevselliğini Mintlayer’a getirmesi bekleniyor.
  • Hem Mintlayer hem de Portal’ın CEO’ları bu girişim için heyecanlı.

Bugün, popüler Coinbase destekli DeFi platformu Portal, ünlü Bitcoin yan zinciri Mintlayer ile işbirliğini resmen duyurdu. Portal, Bitcoin üzerine kurulu, kendi kendine barındırılan bir cüzdan ve gerçek bir çapraz zincir Katman-2 DEX’tir ve Mintlayer, merkezi olmayan finansal piyasaları kitlelere ulaştırmayı amaçlayan bir Bitcoin yan zincir protokolüdür.

Bu ortaklığın, Portal‘ın sansürsüz zincirler arası DEX işlevselliğini Mintlayer‘a getirmesi ve Bitcoin tabanlı merkezi olmayan finansa (DeFi) yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

Ayrıca, Mintlayer’da yayınlanan yan zincir varlıklarının eklenmesi, Portal DEX kullanıcıları için mevcut olan ticaret çiftlerinin sayısını büyük olasılıkla artıracaktır. Ek olarak, ortaklığın varlıklarını Portal’ın DEX ağı aracılığıyla daha geniş bir kullanıcı tabanına erişilebilir hale getirerek Mintlayer‘a fayda sağlaması bekleniyor.

Portal’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Chandra Duggirala şöyle diyor:

Portal DEX, Bitcoin üzerinde birçok finansal ve finansal olmayan uygulama katmanını destekler. Bu, herhangi bir yeni işlevsellik elde etmek için Bitcoin protokolünün yükseltilmesi gerekmediği anlamına gelir. Bu, Bitcoin’in benimsenmesini, güvenlik bütçesini ve gerçek küresel para sistemi olarak kullanılabilirliğini artırabilir. Mintlayer yan zincir varlıklarını desteklemek, doğal olarak birçok katmanı Bitcoin’e getirmek için ekosistem yaklaşımımıza uyuyor.

Mintlayer CEO’su Enrico Rubboli, Mintlayer‘ın Bitcoin’in üzerine inşa edilmiş bir tokenizasyon katmanı olduğunu ve Lightning Network’ü kullanmak da dahil olmak üzere BTC ile yerel takaslara olanak sağladığını belirtiyor.

“Portal’ın zincirler arası DEX’i, çok zincirli uygulamaları daha uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olabilir, jeton ihraççılarının Mintlayer gibi Bitcoin yan zincirleri de dahil olmak üzere farklı protokollerin benzersiz özelliklerinden yararlanmalarına izin vererek tüm web3 ekosistemini en merkezi olmayan ve değerli blok zincirine bağlar, ve dünyanın en zor parası.”

Ortaklığın, Bitcoin ağındaki DeFi‘nin büyümesinde önemli bir kilometre taşı olması bekleniyor. Kripto dünyası, şirketlerin vaat ettiği gelişmeleri görmeyi bekliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir