Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Apple’ın Kripto Özellikli Cihazlarda Gelecekte İnovasyonu Engellediğini Düşünüyor!


coinprojesi.com apple
coinbase ceo'su brian armstrong, apple'ın kripto özellikli cihazlarda gelecekte i̇novasyonu engellediğini düşünüyor! 2
  • Brian Armstrong, Apple ve AppStore’un kripto inovasyonunu engellediğini düşünüyor
  • Coinbase CEO’su, geleceğin kripto para birimi etkin cihazlarda olduğuna dair tam güvenini dile getirdi

Yakın tarihli bir Superstream podcast’inde, Coinbase’in başkanı ve kurucu ortağı Apple’ı “potansiyel antitröst endişeleri” nedeniyle eleştirdi. Brian, Apple’ın politikasının uygulamalarda kripto teknolojisinin gelişimini engellediğine inanıyor. Superstream podcast’inde Brian Armstrong, Coinbase’in uygulamasına yeni özellikler eklemeye çalıştığında, Apple temsilcileri tarafından reddedildiğini ve böylece daha fazla yeniliği yasakladığını söyledi. Aslında Coinbase, Apple izin vermediği için bir takım özelliklerden vazgeçmek zorunda kaldı.

Apple şu ana kadar kripto konusunda gerçekten iyi davranmadı, uygulamada olmasını istediğimiz bir dizi özelliği yasakladılar, ancak buna izin vermiyorlar – bu yüzden orada potansiyel antitröst sorunları var,

Coinbase ve Apple arasındaki mücadele sürüyor

Brian Armstrong, Apple’ın politikalarını ilk kez eleştirmiyor.

Önde gelen ticaret platformunun başkanı, Apple’ın blok zinciri şirketlerinin veri alanını birkaç yıldır kullanmasını engellediğini ve cihaz sahiplerini kripto para birimi ticaretine katılarak kâr etme fırsatından mahrum ettiğini söyledi. Örneğin marka, merkezi olmayan dApp’lerin yaratıcılarını çeşitli şekillerde kısıtladı.

Coinbase’in uygulamasının Apple Store’dan kaldırılabileceğini bildirmesinin ardından 2 dev arasındaki anlaşmazlık patlak verdi. Apple’ı eleştiren sadece pazar değil. Birçok geliştirici, uygulamalarını App Store’a yerleştirmek için haksız koşullara işaret ediyor. Bilgisayar oyunları geliştiricisi Epic Games, kısa bir süre önce BT şirketinden hizmet yaratıcıları için koşulları yumuşatmasını istedi.

Brian Armstrong, kripto endüstrisini genişleten politikalara kendini adamıştır. 2019’da, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti kripto para birimi endüstrisini yasallaştırırsa, hızla büyüyeceğini savundu.

Kripto uyumlu akıllı telefonlar

Amstrong ayrıca akıllı telefonlar ve kripto para birimleri arasındaki uyumluluğun geliştirilmesine olan güvenini de dile getirdi. Yakın gelecekte piyasada yatırımcıların ve kripto para birimi şirketlerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan cihazların olacağını umuyor. Ayrıca Android ve iOS’un kripto etkileyicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için işlevlerini genişletmesi gerektiğini söyledi.

Coinbase’in kendi donanım cüzdanını çıkarıp çıkarmayacağı sorulduğunda Armstrong, şirketin Ledger ile zaten ortak bir donanım cüzdanına sahip olduğunu, ancak iki büyük mobil işletim sisteminin ürün ekosistemlerini kripto para birimini içerecek şekilde genişletmesi gerektiğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir