Çin Mahkemesi, USDT’de Ücret Ödemesinin Yasaya Aykırı Olduğunu Söylüyor!


usdt
çin mahkemesi, usdt'de ücret ödemesinin yasaya aykırı olduğunu söylüyor! 2
  • Çin mahkemelerinin, ticari firmaların USDT cinsinden ücret ödemesini yasakladığı bildiriliyor.
  • Haber, Beijing News tarafından yayınlandı.
  • Çin, ülkedeki her türlü sanal para varlığını ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Beijing News’den bir rapora göre, Çin mahkemeleri işletmelerin Tether (USDT) ile ücret ödemesini yasakladı. Chaoyang Mahkemesinde yakın zamanda meydana gelen bir iş anlaşmazlığı, sanal para biriminde ücret ödemeleriyle ilgili bir karar verdi.

Mahkeme, sanal paranın piyasada para birimi olarak kullanılmaması ve kullanılmaması gerektiğine karar verdiği için, firmaya ödenmemiş maaş ve ikramiyeleri RMB olarak ödemesine karar verildi.

Dava, bir ağ teknolojisi firmasının Başkan Yardımcısı olan Bay Shen tarafından açıldı. Aylık 50.000 yuan maaşı vardı. Gerçek ücret, sosyal güvenlik ve ihtiyat fonları düşüldükten sonra 2.574 RMB artı sanal para birimi USDT olarak ödendi.

Bay Shen, Haziran ayında istifa etti ve gecikmiş ücretlerin ve fazla mesai ödemelerinin ödenmesi için şirketle görüştü. Firma feshedildikten sonra, Bay Shen, iki şirket sahibi Hu ve Deng aleyhine mahkemede dava açtı.

Hu davaya ödemelerin USDT olarak yapıldığını belirterek yanıt verirken, Bay Shen firmadan RMB olarak ödeme yapmasını istedi. Mahkeme, “İş Kanunu”nun işçiye ödeme şartlarına göre her ay nakit olarak maaş verilmesini gerektirdiğini açıkladı.

Renminbi, yasalara göre Çin Halk Cumhuriyeti’nin yasal ihalesi olarak belirlenmiştir. Söz konusu USDT Tether’in ülkede bir nevi sanal para olarak kullanılmasına izin verilmiyor.

Mahkeme, Bay Shen’in talebine uydu ve Hu ve Deng’in Bay Shen’e 270.000 RMB ödemesine karar verdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir