Chainlink’in Son 5 Haftadaki %30’luk Sıçramasının Arkasındaki Sebep Ne?


Merkezi olmayan oracle teknolojisi Chainlink (LINK), son dönemlerde ayı piyasasına rağmen etkileyici bir ivme sergiliyor. Peki, Chainlink’in (LINK) bu etkileyici ivmesinin arkasında yatan faktörler neler?

17 Ekim tarihli bir rapora göre, Blockchain veri analizi şirketi Santiment’e göre, LINK son beş haftada %30 değer artışı yaşadı. Raporda, 100.000 ile 1 milyon LINK bulunduran cüzdanların LINK alımında aktif olduğunu ve sadece geçtiğimiz hafta 38,5 milyon dolar değerinde LINK satın aldıkları belirtildi.

Son bir ay içinde Chainlink (LINK) değerini %20 artırdı.

chainlink
chainlink'in son 5 haftadaki %30'luk sıçramasının arkasındaki sebep ne? 2

Chainlink’in Yenilikleri

Chainlink, 16 Ekim’de yaptığı duyuruda 5 farklı Chainlink servisine 9 yeni entegrasyon eklediğini belirtti. Bu entegrasyonlar, Arbitrum, Avalanche, Base, BNB Chain, Ethereum, Optimism ve Polygon gibi çeşitli blockchainlerde gerçekleştirildi.

Chainlink, gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesiyle ilişkilendirilse de, bu alanda doğrudan bir hizmet sunmuyor. Bunun yerine, bu varlıklar için merkezi olmayan veri ve fiyat oracle hizmetleri sunuyor. Çünkü Chainlink’in temel amacı budur.

Chainlink’in blockchainler arası uyumluluk protokolü (CCIP), gerçek dünya varlıklarını birbirine entegre edebilecek en etkili platformlardan biridir. Chainlink, ayrıca RWA için Rezerv Kanıtı ve diğer veri hizmetleri gibi özellikler sunar.

Geçtiğimiz hafta K33 Research, RWA tokenleştirme talebinin arttığına dair bir rapor yayınladı. Raporun yazarı David Zimmerman, Chainlink için bu trendin olumlu bir etki yaratacağını belirtti. Zimmerman’a göre, RWA trendini değerlendirmek isteyenler için Chainlink ideal bir seçenek.

Chainlink, gerçek dünya varlıklarını tokenleştirmek adına SWIFT ve ANZ gibi kurumlarla işbirliği içinde.

LINK’in Güncel Piyasa Durumu

Son bir gün içerisinde, Chainlink (LINK) %0,6 değer kaybetti ve şu an 7,48 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ağustos ayında 5,76 dolara kadar düşen LINK, son beş haftada %30 değer kazanarak dikkat çekti. Önemli bir direnç noktası olan 8 dolar, LINK için kritik bir seviye.

2021’de Chainlink, 52,70 dolarla tarihi zirvesini gördü. Şu anda bu zirvenin %86 altında işlem gören LINK’in büyüme potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir