Çek Cumhuriyeti Başkan Adayı, Kampanyaları Yürütmek İçin Poligon Destekli Metaverse’i Seçti!


çek cumhuriyeti
çek cumhuriyeti başkan adayı, kampanyaları yürütmek i̇çin poligon destekli metaverse'i seçti! 2
  • Çek cumhurbaşkanı adayı Karel Janecek, 2023 seçimleri için kampanyasını Somnium Space metaverse’de yürütecek.
  • Somnium Space metaverse, Ethereum Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü Polygon tarafından desteklenmektedir.

Bir süredir politikacıların kripto para bağışlarını kabul ettiğini duyuyoruz, ancak şimdi tamamen yeni bir şeye tanık olmaya hazırız. Çek Cumhuriyeti’nden bir başkan adayı, siyasi kampanyalarını Polygon blok zinciri ağı tarafından desteklenen bir Metaverse’de yürütmeye karar verdi.

Bu, politikacıların seçmenleri etkilemek için Metaverse‘i kullandığı diğer zamanlar için geçerlidir. Ayrıntılara göre, seçim kampanyaları Somnium Space adlı Metaverse‘de gerçekleşecek. Somnium Space’ten resmi duyuru 3 Temmuz Pazar günü geldi. Duyuru şöyleydi:

Karel Janecek’in (@janecek252), 2023 Çek cumhurbaşkanlığı kampanyasını resmen yürütmek için bir #Metaverse olarak @SomniumSpace ile resmi olarak ortaklık kurduğunu duyurmaktan son derece heyecanlıyız. Yakında daha fazla duyuru için bizi izlemeye devam edin.

Bu, çok sayıda insanın Metaverse gelişmelerini olumlu bulduğu düşünüldüğünde heyecan verici bir gelişmedir. Facebook, şirketin resmi adını Meta olarak değiştirerek Metaverse devrimine öncülük ediyor.

Bir dizi başka BigTech şirketi de bu alanda çalışıyor. Meta, Microsoft ve Epic Games, Metaverse Standartları Forumu (MSF) için el ele verdi. Bu grup AR, VR, Web 3 ve Metaverse gibi yeni teknolojiler için açık forumlar oluşturmayı amaçlıyor.

Mevcut gelişmelere göre, pek çok kişi, birçoğunun Metaverse sanal ortamına geçmesini bekliyor. Ayrıca Metaverse, çok çeşitli sektörlerdeki uygulamalara hizmet vermektedir.

Somnium Space ve Ethereum Blockchain

Ethereum blockchain ağı, Somnium Space’in sanal gerçeklik (VR) evrenine güç sağlar. Somnium Space platformunda oyuncular Metaverse’de konutlar, sanal araziler ve diğer oyun içi varlıkları satın alabilirler.

Ayrıca, Somnium Space platformunun sürükleyici dinamikleri, kullanıcıların yerler oluşturmasına, komut dosyası oluşturmasına ve para kazanmasına olanak tanır. İlginç bir şekilde, kullanıcılar tüm bunları sanal dünyadaki diğer katılımcıların katkısını keşfederken yapabilirler.

Ayrıca, kullanıcılar Somnium Space Metaverse’de birden fazla deneyimin keyfini çıkarabilirler. Bu, yüzmeye gitmek, yemek yemek, bir müzeyi ziyaret etmek gibi aktivitelere düşkün olmayı içerir. Somnoum Space, Metaverse’deki insanlara benzersiz deneyimler sağlamayı amaçlar.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nainwal da son gelişmeler hakkında tweet attı. Şirketinin 2023’te Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak seçimler sırasında cumhurbaşkanlığı kampanyasını yürütmek için Karel Janecek ile bir ortaklık kurduğunu söyledi.

Ethereum Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü olan Polygon, Ethereum üzerindeki düşük gaz ücreti nedeniyle birçok oyuncunun tercihi olmuştur. Bu, Poligon’un başkan adayları için Metaverse’yi güçlendirmeye yardımcı olacağı ilginç bir durum olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir