Cardano Vakfı, Blockchain’inde Güvenlik Açıklarını Bulan Hacker Ödülünü İkiye Katladı!


coinprojesi.com cardano
cardano vakfı, blockchain'inde güvenlik açıklarını bulan hacker ödülünü i̇kiye katladı! 2

Cardano Vakfı, akıllı sözleşme platformunun blok zincirindeki herhangi bir zayıflığı bulmaları için bilgisayar korsanlarına nakit ödül veren “Bug Bounty” programının ödüllerini geçici olarak ikiye katlıyor.

Ağustos ayında, kar amacı gütmeyen kuruluş, siber güvenlik kusurlarını ortaya çıkarmak için bilgisayar korsanlarını kullanan güvenlik açığı yönetim şirketi HackerOne ile ortaklık kurdu.

Program daha önce bilgisayar korsanlarına Cardano düğümünün arka ucundaki kritik hataları bulmaları için 10.000 dolara ve Cardano Cüzdanının arka ucundaki kritik zayıflıkları bulmaları için 7.500 dolara kadar teklif etmişti.

Ödül şimdi ikiye katlandı: Cardano Vakfı‘nın HackerOne sayfasına göre, bilgisayar korsanları 25 Mart’a kadar düğüm hataları için 20.000 dolara ve cüzdan sorunları için 15.000 dolara kadar kazanabilir.

Temeli açıklar,

”Cardano Vakfı, işletmelerimizi ve müşterilerimizi güvende tutmak için güvenlik açıklarını bulmak için güvenlik topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor. Bu programdan, Cardano blok zincirinde yayınlanan kripto varlıklarına erişmek ve bunları yönetmek için gerekli öğeleri kapsayan bu halka açık hata ödül programı aracılığıyla Cardano markasını güçlendirmeyi amaçlıyoruz…

Bu politikaya uygun şekilde gerçekleştirilen herhangi bir faaliyet, yetkilendirilmiş davranış olarak kabul edilecek ve size karşı yasal işlem başlatmayacağız. Bu politika kapsamında yürütülen faaliyetlerle ilgili olarak üçüncü bir kişi tarafından aleyhinize yasal işlem başlatılırsa, eylemlerinizin bu politikaya uygun olarak yürütüldüğünün bilinmesi için gerekli adımları atacağız.”

Cardano‘nun yerel varlığı ADA, yazı yazılırken 1,10 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir