Cardano Son Zamanlarda Neden Bu Kadar Yükseliyor?


cardano
cardano son zamanlarda neden bu kadar yükseliyor? 2
  • Cardano, piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.
  • ADA, Proof-of-Stake adı verilen farklı bir konsensüs algoritması kullanan yenilikçi bir sözleşme platformudur.
  • Cardano blok zinciri, kullanıcıları işlemleri doğrulamaları için ödüllendirir.

CoinMarketCap verilerine göre, geçen hafta kripto piyasası tarihinin en acımasız düzeltmelerinden birini yaşadı. Birkaç istisna dışında çoğu kripto para biriminin fiyatı çift haneli oranlarda düştü. Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin, bir noktada %15’ten fazla düştü ve şu anda 8.000 doların altında işlem görüyor.

Bitcoin başarısız olduğunda, tüm piyasa onunla birlikte çöker. Bununla birlikte, bir kripto para birimi, piyasanın geri kalanı düşmeye devam ederken, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek, aykırı değer olarak öne çıktı – Cardano (ADA).

Endüstri uzmanlarına göre Cardano, akıllı sözleşmeler, çalışan bir Hisse Kanıtı kullanan ve her ay yeniden başlatılması gerekmeyen ilk 10 kripto para birimindeki tek projedir. Kripto çifti, Ethereum gibi yenilikçi bir sözleşme platformudur, ancak Proof-of-Stake (PoS) adı verilen farklı bir konsensüs algoritması kullanır.

Ouroboros olarak adlandırılan Cardano’nun PoS algoritması, Ethereum’un yaptığı gibi madencilik gerektirmez. Bu, Cardano ağındaki işlem ücretlerinin çok düşük olduğu ve muhtemelen bu şekilde kalacağı anlamına gelir.

Büyük bir kripto para borsası olan Coinbase, yakın zamanda yaptığı bir duyuruda ADA için stake olasılıklarını başlattığını açıkladı. Raporlar, Cardano kullanıcılarının ağ işlemlerini doğrulamak ve yeni paralar oluşturmak için ADA varlıklarını riske attığını kanıtlıyor. Bu, orijinal İş Kanıtı (PoW) blok zinciri konseptinin çok enerji yoğun olarak kabul edilmesinden bu yana çekiş kazandı.

Cardano, işlemleri doğrulamak için kullanıcıları ödüllendiren bir kripto para birimidir. ADA’yı Coinbase’de stake etmek isteyenler, şirketin kendilerine yardım etme niyetini belirttiğini öğrenmekten memnun olacaklar. Söze göre, ADA’yı Coinbase’de stake etmek, yıllık yüzde 3.75 getiri sağlıyor. Buradaki fikir, Cardano‘nun bir Coinbase cüzdanında güvenle saklanabileceği ve sağlayıcının bunu kullanıcı adına stake edeceği.

IDX Digital Assets’in CIO’su Ben McMillan, Forbes ile özel olarak şunları söyledi:

Cardano’nun yapımında uzun bir zaman oldu ve şimdi blok zincirinde oluşturulan projelerde önemli bir artış görüyor.

Bu yazı yazılırken Cardano (ADA) son bir saatte %0,3 artışla 0,527853$’dan işlem görüyor. Token, hem CoinMarketCap hem de CoinGecko‘nun kripto para birimleri listesinde 8. sırada yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir