Cardano CEO’su Terra’nın Düşüşünün Nedenini İddia Eden Mesajını Paylaştı!


terra
cardano ceo'su terra'nın düşüşünün nedenini i̇ddia eden mesajını paylaştı! 2
  • Charles Hoskinson, LUNA ve UST’nin fiyat düşüşünün nedenini iddia eden bir mesaj paylaştı.
  • Mesaj, Blackrock ve Citadel tarafından kitlesel tasfiyeyi tetiklemek için oluşturulan bir planı içeriyor.
  • Bu arada Do Kwon, LUNA ve UST fiyat kurtarma planlarını paylaştı.

Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson kısa süre önce Terra (LUNA) ve stablecoin UST’nin fiyat çöküşünün nedenini iddia eden bir mesaj paylaştı.

Anna adlı bir kişi tarafından Hoskinson’a gönderilen bir mesaja göre, etkinlik, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un iddia edilen saflığından ve Anchor’ın iddia edilen bir Ponzi şeması olmasından yararlanan iyi uygulanmış bir stratejidir.

Plan, Anna’nın Gemini’den 100.000 bitcoin ödünç aldığını iddia ettiği kripto yatırım yönetimi firmaları Blackrock ve Citadel’i içeriyordu. Söz konusu miktarı aldıktan sonra, bu şirketlerin 25.000 bitcoini UST’ye çevirdiği iddia edildi.

Daha sonra Do Kwon ile iletişime geçerek UST için çok fazla BTC satmak istediklerini söylediler. Ancak, indirim için önemli miktarda BTC satmayı teklif ettikleri söylendi ve ikincisi kabul etti. Ne yazık ki, bu UST’nin likiditesini düşürmesine neden oldu.

Bu gerçekleştiğinde, Blackrock ve Citadel’in tüm bitcoin’leri ve UST’yi terk ettiği iddia edildi, bu da büyük bir kaymaya neden oldu ve her iki varlıkta da bir dizi zorunlu tasfiyeyi tetikledi.

Mesaj şu şekilde sonuçlandı:

Blackrock ve Citadel artık krediyi geri ödemek ve aradaki farkı cebe indirmek için BTC’yi ucuza geri alabilir. Bu arada, milyarlarca long ve Bitcoin VaR silindi.

Öte yandan, Do Kwon sonunda TerraUSD’nin (UST) de-pegging için söylentili kurtarma planının ayrıntıları hakkında konuştu. Bir dizi tweet’te, “temel havuzu 50M’den 100M SDR’ye yükseltmeyi ve PoolRecoveryBlock’u” 36’dan 18’e düşürmeyi önerdi. Sonuç olarak, bu hamle darp kapasitesini 293 milyon dolardan “1200 milyon dolara” yükseltecek.

Bu teklifin yanı sıra, Kwon de-pegging’in olası nedeni hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Stabilcoin’in fiyat istikrar mekanizmasının UST’nin toplam arzının %10’unu emdiğini ve aynı anda büyük miktarlarda stabilcoini emmenin maliyetinin “zincir içi takas yayılmasını %40’a uzattığını” söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir