Bu Şanslı Yatırımcılar, Terra Kazasından Hemen Önce Büyük Paralar Kazanarak Ayrıldılar!


coinprojesi.com ajlskdmo
bu şanslı yatırımcılar, terra kazasından hemen önce büyük paralar kazanarak ayrıldılar! 2
  • Pantera Capital’in 100 kat kazançla kâr kaydetme kararı, risk yönetimi ilkelerinden ve fonların yeniden dengelenmesinden geldi.
  • CMCC Global, LUNA’yı satma kararlarının büyük ölçüde UST stablecoin’iyle ilgili düzenleyici sorunlar ve endişelerden kaynaklandığını söyledi.

Terra ekosisteminin bu ayın başlarında çökmesi, toplamda 60 milyar doların üzerinde yatırımcının servetini sildi. Birkaç perakende ve kurumsal oyuncu bu Terra kazasında bir servet kaybetti, ancak bazı yatırımcılar çöküşten hemen önce çıkış yapacak kadar şanslıydı.

Bir CNBC raporu, Terra’dan bir servet kazanan şirketlerden bazılarını paylaşıyor. Örneğin Girişim Sermayesi devi Pantera Capital, LUNA’daki 1,7 milyon dolarlık yatırımından bir servet ve yaklaşık 100 kat getiri elde etti. Hack VC, geçtiğimiz Aralık 2021’de LUNA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi 100 doların üzerinde olduğu sırada çıkış yaptı.

Benzer şekilde, Winklevoss destekli GMCC Global, Mach 2022’de çıkış yaptı, ancak kesin kazanımlarını paylaşmadı. CNBC’ye konuşan Pantera Capital’in ortak yatırım sorumlusu Joey Krug, Ocak 2021-Nisan 2022 arasındaki dönemde LUNA’daki pozisyonlarının yüzde 87’sini sattıklarını söyledi.

Pantera’nın risk yönetimi stratejisi

UST’nin dolar kurunu kaybettiğini öğrendiğinde Mayıs ayında yüzde 8 daha sattı. Krug, şirketinin geri kalan yüzde 5 ile “sıkıştığını” söyledi. Toplamda, 1.7 milyon dolarlık yatırımlarından 171 milyon dolarlık gerçekleşmiş kazanç elde ettiler. Krug ayrıca, satma kararlarının basit risk yönetimi ve fon dengelemesinden kaynaklandığını da sözlerine ekledi. Ekledi:

2021’de sattığımız büyük kısım ve 2022’nin bir kısmı için gerçekten basit bir risk yönetimi nedeniydi. Bu fonun gitgide daha büyük bir parçası haline gelmeye devam etti ve bu nedenle, bir pozisyonun fonun çok büyük bir kısmı olduğu bir likit hedge fonu gerçekten yönetemeyeceğiniz için riskinden vazgeçmek zorunda kaldık.

Krug, şirketi UST’nin 1 dolar kaybettiğini fark ettiğinde tekrar satıldığını da sözlerine ekledi. “Gerçekten sadece birkaç sentlik kur kırılımını ve onu tarihsel kur sabitleriyle eşleştiren bir örüntü görmekti. Yani temelde, seyreltmemek için satmak istiyorsunuz,” diye açıkladı Krug.

Terra’nın durum tespiti konusundaki endişeler

Hong Kong merkezli girişim şirketi CMCC Global, 2018’de LUNA’nın erken yatırımcılarından biriydi. CNBC’ye konuşan CMCC Kurucusu Martin Baumann, Terra’nın durum tespiti ile ilgili endişeler nedeniyle Mart ayında hisselerini elden çıkardıklarını söyledi.

Satma kararlarının kısmen UST’nin arkasındaki teknolojiden geldiğini de sözlerine ekledi. Ancak, kararlarındaki ana ağırlık daha çok düzenlemeyle ilgiliydi. Baumann dedi ki:

Dolaşımdaki mevcut USD’nin türevleri olan varlığa dayalı sabit paraların aksine UST, mevcut USD’nin para arzını etkin bir şekilde artırıyordu. İlginç bir konsept olsa da, düzenleyicilerin USD’nin para arzını kurcalamaya müsamaha göstermeyeceğini düşündük.

CMCC Global, LUNA’sını 100$ civarında işlem görürken sattı. Hack VC ortağı Rodney Yesep, kazançları hakkında CNBC ile konuşmadı. Ancak, Yessep kısa süre önce bir röportajda göründü ve o gün Terra’da tohum yatırımcıları olduklarını söyledi. “Düşüş gerçekleştiğinde artık bir pozisyonumuz yoktu, ancak birçok insan vardı ve birçok insan oldukça etkilendi” diye ekledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir