Bu 3 Altcoin Solana Kadar Kazandıracak mı?


Genel olarak, Katman-2 blok zinciri protokolleri son birkaç ay içinde büyük ölçüde büyüdü. İlgili ağlarla ilişkili belirteçler, 2021’de yıldız performansları kaydetti. Bununla birlikte, Cosmos, Tezos ve Polkadot gibi Ethereum uyumlu Katman-1 zincirleri son zamanlarda gösteriyi çalıyor.

Bahsedilen altlar, HODLer’larını geçen ay oldukça sağlam getirilerle de getirdiler. Yeni başlayanlar için Cosmos değeri, son 30 günde %92’nin üzerinde değer kazandı. Aynı zaman diliminde Tezos ve Polkadot sırasıyla %73 ve %41 arttı.

Peki, Hangi Alt Daha İyi Bir Seçimdir?

Yukarıda bahsedilen soruyu cevaplamak için, birkaç ölçütün durumuna bakmak çok önemli hale geliyor. Yeni başlayanlar için Stoktan Akışa’yı düşünün. Bu oranın okunması, yazma sırasında sırasıyla 10.01 [DOT], 13.76 [XTZ] ve 16.33 [ATOM] değerlerini yansıtıyordu. S2F modeli, toplam arz ve yıllık üretim gibi parametreleri hesaba katarak belirli bir varlığın kıtlığını ölçer.

Daha yüksek bir değer, piyasaya daha az arz girişi anlamına gelir ve geçmişe bakıldığında daha fazla kıtlık anlamına gelir. Aynı şey, sonunda varlığın fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olur. Yukarıda belirtilen okumalar göz önüne alındığında, ATOM açıkça yarışa öncülük etti ve onu sırasıyla XTZ ve DOT izledi.

coinprojesi screen
bu 3 altcoin solana kadar kazandıracak mı? 4

Riske göre düzeltilmiş getiriler düşünülecek olursa, Cosmos yine liderliğini sürdürdü ve onu Tezos ve ardından Polkadot izledi. Bununla birlikte, altların Sharpe Oranının, yazı yazılırken 5.6, 4.6 ve 3.9 değerlerini gösterdiği belirtilmelidir.

coinprojesi screenshot
bu 3 altcoin solana kadar kazandıracak mı? 5

Ek olarak, üç alt birimin 30 günlük ortalama oynaklığı 2’nin oldukça altında kaldı ve bu da sürdürülebilir büyüme ortamını oldukça elverişli hale getirdi. Oldukça değişken bir piyasa genellikle her iki yönde de dramatik bir fiyat hareketine kapı açar, ancak ılımlı seviyeler genellikle düşüş trendinden çok bir yükseliş trendini besler.

Ayrıca, ilgili ağlardaki gelişim faaliyeti son zamanlarda oldukça etkileyiciydi. Github’daki çalışma hızı da bu alt’ler için genel olarak iyi oldu.

Her üç alternatif de, uzun vadede tutulursa, yatırımcıların portföylerine büyük değer katacaktır. Ancak, kısa vade söz konusu olduğunda, Cosmos metriklerin durumuna göre daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Daha Fazla Takdir İçin Yer Var Mı?

Pekala, 30 ve 31 dolar civarındaki birkaç anlık direnç seviyesi dışında, Cosmos’un yolunda başka bir engeli yok gibi görünüyordu. Bu alt için hacimler artıyor ve hareketli ortalamalarının çok üzerinde işlem görüyordu. Satın alma baskısı daha da yoğunlaşırsa, tüccarlar bu alt birimin önümüzdeki birkaç işlem seansında Mayıs ayı yüksek seviyelerini aşmasını bekleyebilirler. Bunu yapmamak, alt’ın 27 dolar civarında geri döndüğünü görecektir.

Aslında, popüler analist Michael van de Poppe, yakın tarihli bir videoda aynı şeyi ileri sürdü ve şöyle dedi:

“Solana’yı takip edecek bir madeni para seçmem gerekse ve bunun birinci katman bir çözüm olması gerekiyorsa, bu ya Tezos, Polkadot olur ya da Cosmos olur ve yapısı göz önüne alındığında, harika görünüyor.”

Yazım sırasında 6.22 $ ve 32.7 $ seviyelerinde işlem gören Tezos ve Polkadot da Mayıs ayının en yüksek seviyesi olan 49.7 $ ve 8.4 $’dan çok uzak görünmüyordu.

coinprojesi atom price 1024x455 1
bu 3 altcoin solana kadar kazandıracak mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir