Brezilya Bankalarından da Kripto Piyasasına Katılma Hamlesi


Finansal kurumlar, dünyanın en büyük 13 bankasının şimdiye kadar yaklaşık 3 milyar dolarlık fonu kripto para birimine itmesiyle birlikte, gelişen 2 trilyon dolarlık kripto para piyasasının bir parçası olmaya giderek daha istekli hale geldi. En son önemli haber Brezilya’dan geldi .

brezilya bankalarından da kripto piyasasına katılma hamlesi
brezilya bankalarından da kripto piyasasına katılma hamlesi 2

Brezilya’nın önde gelen yatırım bankalarından BTG Pactual kripto topluluğu içinde trend oluyor. Müşterilerin kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapmalarını sağlayan yeni bir platform başlattı. Bu nedenle, Brezilya’da doğrudan kripto pazarına katılan ilk büyük finans kurumu haline getiriyor.

Rio Times, yerel haber kaynağına göre:

“… BTG Pactual Digital ve BTG+ müşterilerinin bitcoin ve eter gibi kripto para birimleriyle doğrudan ticaret yapmasına olanak tanıyan bir platform olan Mynt’in piyasaya sürülmesi.”

BTG Pactual’ın dijital varlıklardan sorumlu başkanı Andre Porthilo, şunları söyledi:

“Bu ilk anda, piyasanın iki ana varlığına sahip olacağız, ancak zamanla ticaret için diğer kriptoları da dahil edeceğiz. Blockchain tabanlı varlıklara sahip eksiksiz bir platforma sahip olacağız.”

Bu belirteçleri içeren farklı bankalarla ortak olan bir şey, “kripto ticareti yapmak isteyen müşterilerimizden gelen talebe” yanıt veriyor olmalarıdır. Bu haber de farklı değil.

Planlar

BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti, bu gelişmeyle birlikte hareket planını ortaya koydu. “Yeni bir varlık sınıfı olarak, müşterilerimizi bu varlıklar ve teknoloji hakkında eğitecek ve bilgilendirecek içeriğe de sahip olacağız” dedi.

Söylemeye gerek yok, Brezilya muazzam miktarda kripto çekişine tanık oldu . Bununla birlikte, düzenleyiciler de yasadışı faaliyetleri engellemek için adımlar attılar . CEO’nun da belirttiği gibi, söz konusu banka hem Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu hem de yerel merkez bankası tarafından düzenlenecek. Dahası,

“BTG Pactual’ın desteğiyle Mynt, güvenlik ve güvenilirlik açısından temel farklılıklara sahip…”

Geçmiş

Söz konusu banka daha önce dijital varlıkları önceki operasyonlarına da dahil etmişti. 2019’da gayrimenkul destekli güvenlik belirteci ReitBZ’yi piyasaya sürdü. Bu adım, birkaç yıl boyunca dijital varlıkların incelenmesinden sonra gerçekleştirildi. Kısa süre önce banka , ABD merkezli kripto borsası Gemini ile işbirliği yaptığını duyurdu . Gemini, Brezilyalı bir yatırım bankası tarafından çıkarılan ilk Bitcoin fonuna saklama hizmeti verdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir