Bloomberg Analisti, Önümüzdeki Ayların Bitcoin ve Kripto için “Çirkin” Olabileceğini Söyledi!


Bloomberg Intelligence’ın deneyimli makro stratejisti Mike McGlone, 2023 yılının ikinci yarısının Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasası için düşüş trendini tetikleyebileceğini belirtiyor.

McGlone, yaklaşmakta olan bir ekonomik durgunluk sebebiyle, hisse senetleri ve kripto paralar gibi riskli varlıkların önümüzdeki dönemlerde değer kaybedebileceğini ifade ediyor.

Makro analist, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltme hamlesinin halen sürdüğünü belirtirken, bu durumun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların performansını olumsuz yönde etkileyebileceğine dikkat çekiyor.

“Riskli varlıkların değeri durgun ekonomik dönemlerde düşebilir. Yükselen piyasalarla dikkatli merkez bankaları arasındaki bu denge, riskli varlıklar için bir engel teşkil edebilir. Kripto paralar risk faktörü yüksek varlıklar arasında yer alıyor ve Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) 2023 yılında 2018 zirvesini aşamamasının bir nedeni bu olabilir: Fed sıkılaştırma politikasına devam ediyor.”

BGCI, dolar bazında en büyük kripto varlıklarının performansını takip eder.

Ayrıca McGlone, Bloomberg Ekonomi ekibinin, kripto paralar ve hisse senetleri için “çetin” bir ikinci yarı dönem beklentisinde olduğunu belirtiyor.

“Grafiğimiz, Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin daha fazla artış gösterirken, BGCI’nin (2. Çeyrek) azalış trendinde olduğunu gösteriyor.

Bir yıl vadeli federal fon futures (FF13), bir likidite göstergesidir ve yükselen bir piyasada artan faiz beklentilerinin eklenmesi, kripto fiyatlarına bir tavan getirebilir.

BGCI, 2023’te 1 Haziran’a kadar yaklaşık %50 ve Nasdaq %30 oranında bir artış yaşadı, bu da riskli varlıkların değerinin ekonomik durgunluk durumunda genellikle olduğu gibi düşebileceğini gösteriyor.”

kripto para grafik
Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir