Bloomberg Analisti 100.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahminini Detaylandırdı


Bloomberg Intelligence’ın baş makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) için 100.000 dolarlık tahminini iki katına çıkarıyor. Ancak, kripto para biriminin lideri büyük bir engelle karşılaşabilir, diye uyarıyor.

Kripto dünyasının tanınmış ismi Scott Melker ile gerçekleştirdiği son röportajda, McGlone, Bitcoin’in sonunda altı haneli bir fiyat etiketine ulaşacağını tahmin ettiğini, ancak bu süreçte 20.000 dolar seviyesinin altına düşebileceğini belirtiyor.

“Unutmayın, Bitcoin 20.000 doların altında işlem görürken 100.000 dolarlık bir Bitcoin tahmininde bulundum… Uzun vadede bu görüşümü koruyacağım, ancak %50 düşüşle 20.000 dolara inmesi, hatta bu seviyeye ulaşmadan önce yeni bir dip oluşturması daha olası.”

bitcoin analizleri
bloomberg analisti 100.000 dolarlık bitcoin (btc) tahminini detaylandırdı 2

McGlone, tahminini desteklemek için %5 üzerinde getiri sağlayan Hazine bonoları ve Federal Rezerv’in süregelen para politikalarını örnek gösteriyor.

“Bir Hazine bonosunda beş buçuk çeyrek alabilir miyim gibi durumlarla karşılaşıyorum? Tamamlayın.

Case-Shiller endeksine veya House endeksine bakıyorum. 2006’dan hemen önceki en yüksek seviyesine %20 artışla ulaştı. Şimdi %1 düştü. Bu bir çöküş.

Fed’in hala para politikasını sıkılaştırdığını görüyorum ve genellikle son düşen şey borsadır, tarih bize bunu gösteriyor.”

Case-Shiller endeksi, ülke çapında konut fiyatlarındaki değişimleri takip etmek için oluşturulmuştur. Endeks geçen yıl Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan beri düşüş trendi gösteriyor.

McGlone, BTC’nin makroekonomik durum nedeniyle bir boğa piyasası başlatamayabileceğini belirtiyor.

“Bitcoin konusunda iyimser olmayı çok isterim, ancak şu anda bu fiyata 30.000 dolar olarak bakarsanız, ilk kez 30.000 dolar seviyesinde işlem gördüğünde, 2020’nin sonunda, 2021’in başındaydı. Yani değişim yok.

Ve aynı dönemde NASDAQ’a bakarsanız, %20 arttı, ancak NASDAQ’daki dalgalanma Bitcoin’in yarısı kadar.

Yani şu anda, Bitcoin harika. Tüm bu ETF’ler (borsa yatırım fonları) geliyor. ETF’ler için umutlarımız var, ancak NASDAQ’ın yapay zeka ve diğer her şeye sahip olduğu gerçek performansa bakıyorum. Fed hala para politikasını sıkılaştırıyor.”

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 30.030 dolardan işlem görüyor, bu da gün içinde küçük bir artış anlamına geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir