Blockchain Güvenlik Uzmanları, Milyonların Aklandığı İki Popüler Dolandırıcılık Projesini Ortaya Çıkardı!


blockchain
blockchain güvenlik uzmanları, milyonların aklandığı i̇ki popüler dolandırıcılık projesini ortaya çıkardı! 2
  • PeckShield, Freedom Protocol ve Raccoon Network’ü dolandırıcılık projeleri olarak ilan etti.
  • Blockchain güvenlik firması, iki protokole ait iki adresin yaklaşık 20 milyon $ BUSD’yi başka bir adrese taşıdığını açıkladı.

Kripto endüstrisindeki endişe verici dolandırıcılık oranıyla, blockchain güvenlik şirketi PeckShield, dolandırıcılık olarak Freedom Protocol ve Raccoon Network hakkında alarm verdi. Sektör lideri blockchain güvenlik şirketi, bir Twitter dizisinde iki kripto protokolünü çağırdı ve sahte eylemlerini ortaya çıkardı. Özgürlük Protokolü, kendisini en yüksek ödeme yapan otomatik bahis ve otomatik birleştirme protokolü olarak ifade eder. Protokol, yüzde 183.394,2’ye varan en büyük sabit yıllık yüzde getirisine (APY) sahip olduğunu söylüyor.

Öte yandan, Raccoon Network, oyuncuların verilerini oluşturmalarına, sahip olmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan bir metaverse şirketidir. Raccoon Network, “herkesin DAO’ya dayalı olarak çalışmak üzere organize edilmiş bir meta-evrenin yaratıcısı olduğu akıllı sözleşmelerle yürütülen blok zinciri teknolojisine dayalı” olduğunu söylüyor.

PeckShield, Freedom Protocol ve Raccoon Network dolandırıcılığını ilan etti!

Twitter ileti dizisinde PeckShield, her biri Freedom Protocol ve Raccoon Network’e ait olan iki adresi vurguladı. BscScan ayrıca her iki adresin de dolandırıcılara ait olduğunu doğruladı. Blockchain güvenlik şirketine göre, farklı bir adrese yaklaşık 20 milyon $ BUSD transfer ettiler. Depozitoyu alan bu adres yaklaşık 21 milyon USD değerinde.

Kripto alanındaki dolandırıcılık meselesi yeni bir gelişme değil. Çok sayıda uyarı ve ikaza rağmen, birçoğu bu dolandırıcılık eyleminin kurbanı oldu. Ayrıca, birkaç endüstri lideri farklı vesilelerle sahte kripto ürünlerini tartıştı.

FTX kripto borsasından Sam Bankman-Fried geçtiğimiz günlerde boş ve Ponzi şemalarına benzer kripto ürünleri konusunda uyardı. Bu nedenle, bu kripto projelerinin değeri büyük ölçüde onlara yatırılan paraya bağlıdır. Değerli ürünleri Ponzi planlarından ayırmanın zorluğuna dikkat çeken Bankman-Fried, bu tür ürünlerin belirlenmesinden FTX ve Binance gibi borsaların sorumlu olduğunu da sözlerine ekledi. Bunları tanımanın yanı sıra, bu kripto borsaları yatırımcıları korumak için onları listeden çıkarmakla yükümlüdür.

Kripto varlıklarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Ayrıca uzmanlar, yatırımcıların kriptolarını koruyabilecekleri ve dolandırıcıların kurbanı olmaktan kaçınabileceklerini belirttiler. Bu kripto sihirbazları, yatırımcıların dikkatini pompalama ve boşaltma planlarına çağırıyor ve bu tür durumlardan kaçınmaları için onları uyarıyor.

Kripto yatırımcılarının, öncelikle kayıplara neden olan halı çekişmelerine karşı dikkatli olmaları gerektiğini de eklediler. Daha da önemlisi, kripto hayranları dikkatli olmalı ve değerli dolandırıcılarla ilgili ortak işaretleri sürekli olarak aramalıdır. Yatırımcılar, fonlarını bu projelere yatırmadan önce ilgilendikleri projelerin itibarını teyit etmelidirler. Bir kripto projesinin güvenilirliğini sağlamak için en önemli işaret, bilinen güvenlik firmalarının uzmanlarının onu denetleyip denetlemediğini kontrol etmektir.

Geçen ay Crypto Leaks, kripto dolandırıcılıklarıyla mücadele etmek için bir platform başlattı. Projenin ilk iki vakası, ICP token yatırımcılarına yapılan saldırıyı içeriyordu. Forum, yeni başlatılan aracın etkinliğinin kanıtı olan etkinliğin arkasındaki eylemleri ortaya çıkarmayı başardı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir