BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes: Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak Ve İşte Böyle!


bitmex
bitmex'in kurucusu arthur hayes: bitcoin 1 milyon dolara ulaşacak ve i̇şte böyle! 2
  • BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, ABD ve AB’nin para politikalarının patlayacağını tahmin ederken BTC’nin on yılın sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.
  • Ayrıca tüm Bitcoin hayranlarını, değerini sürdürmenin tek yolunun günlük işlemler için kullanılması olduğu için müjdeyi yaymaya çağırdı.

Bitcoin, on yılın sonundan önce 1 milyon dolara ve altın 20.000 dolara gidiyor. Bu, dünyanın en büyük kripto türev borsalarından biri olan Bitcoin Mercantile Exchange’in (BitMEX) kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes’e göre. Hayes, AB ve ABD’nin benimsediği parasal ve mali sistemlerin uzun vadede sürdürülebilir olmadığına ve her şey patladığında Bitcoin ve altının iki bölge için tercih edilen varlıklar olacağına inanıyor.

Hayes, 27 Nisan tarihli “The Doom Loop” başlıklı blog yazısında, COVID-19 pandemisinin dünyanın en büyük ekonomilerinin üzerine inşa edildiği para ve maliye politikalarının yetersizliklerini nasıl ortaya çıkardığını inceledi. Batı’nın ekonomik modelini en kötü senaryonun asla olmayacağı varsayımı altında inşa ettiğine inanıyor, ancak öyle oldu ve şimdi Fed ve diğer merkez bankaları başa çıkmak için can atıyor.

Tüm bunların kazananı – Bitcoin.

Hayes, Bitcoin‘in büyük kazanan olacağına inanmasına rağmen, Satoshi’nin müritlerinin kripto para biriminin mümkün olduğunca çok insana ulaşmasını sağlamak için çok çalışması gerektiğini söylüyor.

Bitcoin’i tek ödeme yöntemi olarak kullanan döngüsel, kendi kendini idame ettiren ekonomik eylem cepleri yaratmak için memetik anlatımızı mümkün olduğunca çok akla bulaştırmamız gerektiğini bildiğimiz için.

Bitcoin neredeyse sıfırdan on yıl içinde trilyon dolarlık bir varlık haline geldi ve bu bir hodling kültürü yarattı. Kendisinin bile bir hodler olduğunu kabul ederken, tüm bu yıllar boyunca Bitcoin‘in gücü olan bu kültürün gelecekte buna mal olabileceği konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin – altının aksine – değere sahip olmak için kullanılmalıdır. Madenciler Bitcoin ağını korumak için enerji harcarlar. Madencilerin maliyetlerini karşılamak için sosyal açıdan değerli bir token ile ödeme almaları gerekiyor. Bu nedenle Bitcoin hareket etmelidir ve taraflar arasındaki hareket HODL kültürünün antitezidir.

Hayes, Avrupa ekonomisinin büyük ölçüde Rusya’nın enerjisine dayandığını kaydetti. Ukrayna’daki savaşın AB’yi Rusya’ya yaptırım uygulamaya zorlamasıyla birlikte bölgede büyük bir enerji açığı oluşacak ve ekonomisi son yılların en büyük sınavıyla karşı karşıya kalacak.

“YCC, oyunun sonudur. Sonunda zımnen veya açıkça beyan edildiğinde, USD’nin altın ve daha da önemlisi Bitcoin’in değeri için oyun biter. YCC, 1 milyon Bitcoin’e ve 10.000 ila 20.000 ABD Doları altına nasıl ulaştığımızdır. Siyasi olarak kabul edilebilir başka bir seçenek yok ve Rusya’ya karşı eylemler, YCC’nin düşündüğünüzden daha erken geleceğini garanti ediyor” diye yazdı.

Hayes, ABD’li düzenleyiciler Banka Gizliliği Yasasını çiğnedikleri ve muhtemelen borsaları aracılığıyla kara para aklamayı kolaylaştırdıkları için onun ve diğer yönetici arkadaşlarının peşine düştüğünde BitMEX’teki görevinden istifa etti. Zaten 10 milyon dolar para cezası ödedi ve olası bir beş yıllık hapis cezasını bekliyor

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir