Bithumb’ın Eski Yöneticisi, 8 Yıllık Hapis Cezası Tehdidiyle Karşı Karşıya


Savcılar, ekonomik suçlar nedeniyle yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen eski Bithumb Başkanı Lee Jung Hoon hakkında sekiz yıl hapis talebinde bulundu.

Seul Yüksek Mahkemesi’nin 5. Ceza Dairesi, Lee Jong-hoon’un temyiz duruşmasını gerçekleştirdi.

Eski Başkan, BK Grup Başkanı Kim Byung-gun’ı, Bithumb’ı satın alıp ortak yönetme vaadiyle kandırarak ve Bithumb’da BXA (Bithumb Coin) listelemeyi vaat ederek 110 milyar won zarara uğratmakla itham ediliyor.

bithumb
bithumb'ın eski yöneticisi, 8 yıllık hapis cezası tehdidiyle karşı karşıya 2

İlk duruşmada savcılık, Lee için sekiz yıl hapis istedi ancak mahkeme onu akladı. Buna rağmen savcılık kararı kabul etmeyerek itiraz etti.

“Davalı, mali düzenlemeleri atlatmak ve coin ticareti yaparak kazanç sağlamak amacıyla, yönetim yapısını, Bithumb’un kontrolünün bir yabancı şirket tarafından yapıldığı bir forma dönüştürmeyi planladı.”

Güney Koreli yetkililer, Şubat ayında eski Bithumb başkanını zimmete para geçirme ve dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına aldı.

Kang Jong Hyun, Bithumb ve ona bağlı yapıların gerçek sahibidir.

Araştırmalar, Kang’ın (Bithumb ile ilişkili yapıların üst düzey yöneticileri) kardeşlerinin, kripto borsasından para zimmetine geçirdikleri ve hisse dolandırıcılığında ona yardım ettikleri gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir