Bitcoin’in Likit Olmayan Arzı, Fiyat Düzeltmesine Rağmen Artmaya Devam Ediyor – İşte İzlemeniz Gereken Önemli Zincir İçi Ölçümler!


coinprojesi.com salsfkdkc
bitcoin'in likit olmayan arzı, fiyat düzeltmesine rağmen artmaya devam ediyor - i̇şte i̇zlemeniz gereken önemli zincir i̇çi ölçümler! 4
  • Bitcoin likit olmayan arzı, bu fiyat düzeltmesinde ağır birikim olduğunu öne sürerek keskin bir şekilde arttı.
  • Goldman Sachs, Bitcoin’in altının pazar payını daha fazla yemeye devam ederek 100.000 $ seviyelerine yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, 2021’e pek de heyecan verici olmayan bir sonla son birkaç haftadır yana doğru hareket ediyor. Yazının yayınlandığı an itibariyle Bitcoin, piyasa hakimiyeti %40’ın altına düşerek hala 47.000$ seviyelerinin altında işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyat hareketi pek destekleyici olmasa da zincir içi ölçümleri güç göstermeye devam ediyor. Başlıca göstergelerden biri, son zamanlarda hızlanan Bitcoin likit olmayan arzıdır. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode’a göre, dolaşımdaki Bitcoin‘in yaklaşık %76’sı bu noktada likit değil. Bu açıkça, son BTC fiyat düşüşleri sırasında ağır birikim belirtileri gösteriyor. Glassnode, en son raporlarından birinde şunlardan bahseder:

2021’in son aylarında, fiyatlar düzeltilmiş olsa bile, Liquid’den Likit olmayan cüzdanlara coinlerin hızlandığını görebiliriz. Aralık ayı boyunca, madeni paralar, daha geniş bir birikim olasılığını yansıtan 50 bin ila 100 bin BTC/ay oranında giderek likit olmayan cüzdanlara taşındı.

coinprojesi.com sdklfndslkmf
bitcoin'in likit olmayan arzı, fiyat düzeltmesine rağmen artmaya devam ediyor - i̇şte i̇zlemeniz gereken önemli zincir i̇çi ölçümler! 5

Bu, Bitcoin yatırımcılarının bu test zamanlarında bile satın almaya ve HODL’ye istekli olduklarının açıkça cesaret verici bir işaretidir.

Bitcoin Sıfır Olmayan Adresler Yükselişte!

Bir diğer önemli metrik, yükselişte olan sıfır olmayan bir bakiyeye sahip Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısıdır. Bu ölçüm, kripto para birimine yönelik uzun vadeli talebi değerlendirmemize yardımcı olur. Glassnode şöyle açıklıyor:

Geçen yıl boyunca, ağa yıllık %23,2 büyüme ile net toplam 7.462 milyon sıfır olmayan bakiye cüzdan eklendi. Bunların 1.415 milyonu, Ekim ATH’den bu yana, yıllık toplamın %18.9’u olarak eklendi.

Şu anda, sıfır olmayan Bitcoin adresleri, 2017 boğa koşusunun zirvesinden %40 daha yüksek olan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39.6 milyona ulaştı. Bu, kullanıcı tabanı büyümesinin beş yıllık süre boyunca sürdüğünü gösteriyor.

coinprojesi.com ksajdfam
bitcoin'in likit olmayan arzı, fiyat düzeltmesine rağmen artmaya devam ediyor - i̇şte i̇zlemeniz gereken önemli zincir i̇çi ölçümler! 6

Goldman Sachs: 100.000 $ Bitcoin Hâlâ Bir Olasılık

Son raporlarından birinde Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin’in hala 100.000 $ seviyelerine ulaşma mutlak potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Bitcoin’in artan benimsenme sırasında altından pazar payını alacağını da ekliyor. Bloomberg’in bildirdiği gibi:

Goldman, Bitcoin’in şamandıra ayarlı piyasa değerinin 700 milyar doların biraz altında olduğunu tahmin ediyor. Bu, Bitcoin ve altından oluştuğunu söylediği “değer deposu” pazarının %20’sini oluşturuyor. Yatırım için mevcut olan altının değerinin 2,6 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bu nedenle, bir değer deposu olarak Bitcoin’in payı “varsayımsal olarak” %50’nin üzerine çıkarsa, fiyatı yıllık %17-18 bileşik getiri ile 100.000 $’a yükselecektir. Ayrıca, teknik göstergelere dayanarak, Bloomberg, bitcoin’in düşük oynaklık fiyat düzeltmesinin sona yaklaşabileceğini belirtiyor. Şunları not eder:

Bitcoin, bir aydır yaklaşık 45.000 ila 51.000 dolar arasında bir düşüş yaşıyor, ancak tekrar yükselmek üzere olabilir. Kripto para biriminin 30 günlük tarihsel oynaklığı Eylül ayından bu yana en düşük seviyede ve fiyat kısa vadeli tükenme sinyalleri gösteriyor.

Sözde Demark Sequential göstergesi, %61.8 ile tanımlanan 43,295 dolar ile 44,500 dolar arasındaki destek bölgesinin hemen üzerinde bir “9-13-9” paterni yanıp sönüyor. Bitcoin’in Haziran-Kasım rallisinin tamamının Fibonacci düzeltmesi ve önceki Demark desteği.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir