Bitcoin’in Geleceği: Mallers’ın Tahminleri Neler?


Strike CEO’su Jack Mallers, Bitcoin’in mevcut jeopolitik ortamda en iyi korunma aracı olduğuna inanıyor. Mallers, Anthony Pompliano ile yaptığı bir röportajda, geleneksel bankacılık sisteminin çökmesi veya para birimlerinin değer kaybetmesi gibi senaryolarda Bitcoin’in öneminin artacağını savundu. Bitcoin’in sınırlı arzı ve merkeziyetsiz yapısını, itibari para birimlerine karşı bir avantaj olarak gördüğünü vurguladı.

Wall Street’in Bitcoin’e Uyanışı

ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından, kripto para piyasası kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Bu durum, Wall Street’in Bitcoin’e bakış açısındaki değişimi de beraberinde getirdi. Stripe CEO’su Mallers, bu değişimin arkasındaki ana sebebin itibari para birimlerindeki değer kaybı olduğunu düşünüyor. Mallers’a göre Bitcoin, merkeziyetsiz yapısı ve sabit para politikası ile fiat para birimlerinin tam tersi bir konumda yer alıyor ve bu da onu cazip bir yatırım aracı haline getiriyor.

bitcoinde dalgalanmalar devam ediyor
bitcoin'in geleceği: mallers'ın tahminleri neler? 2

Bitcoin’de Dalgalanmalar Devam Ediyor

Bitcoin’in fiyat dalgalanmaları yatırımcıları tereddütte bırakmaya devam ediyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez, son dönemdeki büyük BTC alımlarının yatırımcıların uzun vadeli beklentilerini gösterdiğini savunurken, Rekt Capital analisti ise Bitcoin’de %13’lük bir düşüş öngörerek takipçilerini dikkatli olmaya çağırıyor.

Bitcoin mi, Ethereum mu?

Mallers, Bitcoin’i “mükemmel para” olarak tanımlarken, Ethereum’un ise temel ilkelerden sapması nedeniyle eleştiriyor. Mallers’a göre Ethereum, Bitcoin’in daha iyi bir versiyonu olarak tasarlanmış olsa da, kurucu ekibin ve dış baskıların etkisiyle rotasından şaşmış durumda.

Memecoin’lere Tepki

Mallers, röportajda memecoin’lere de değindi ve bu coin’lerle ilgilenmediğini açıkça belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir