Bitcoin’in ‘Dip Noktası’ mı? Analist Jason Pizzino, Aşırı Korkunun Piyasayı Nasıl Etkilediğini Açıkladı


Ünlü kripto para analisti Jason Pizzino, son dönemde yaşanan düşüşlerin ardından Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmeden önce birkaç ay daha durağan bir seviyede seyredebileceğini tahmin ediyor.

Pizzino, BTC’nin geçtiğimiz hafta gördüğü önemli fiyat düşüşünden sonra “dip noktasında” olduğuna dair görüşlerini paylaştı.

Bitcoin’in Geleceği: Beklenti ve Analizler

Analist, şu anda yaşanan BTC hareketlerinin, FTX ile ilgili geçen Kasım ayında yaşanan düşüş sonrası piyasa hareketlerine benzediğini belirtiyor. Pizzino’ya göre, BTC mevcut seviyesinde Kasım, Aralık veya 2024’ün ilk çeyreğine kadar kalmaya devam edebilir.

Yazının yazıldığı anda BTC 26.476 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider kripto para biriminin piyasa değeri son 24 saatte %2,5 artış gösterdi, ancak son haftada yaklaşık %7 oranında düştü.

bitcoin haberleri
bitcoin'in 'dip noktası' mı? analist jason pizzino, aşırı korkunun piyasayı nasıl etkilediğini açıkladı 2

BTC İçin Potansiyel Yükseliş Sinyali

Pizzino, BTC’nin yükselişe geçebilmesi için günlük grafikte 27.800 doların üzerine çıkmasının kritik bir öneme sahip olduğunu ifade ediyor. Bu, gücünü göstermek ve yatırımcılara olası bir yükseliş sinyali vermek için önemli bir adım olabilir.

Yeni Piyasa Döngüsünde Bitcoin’in Yol Haritası

Ayrıca Pizzino’ya göre, Bitcoin‘in yeni piyasa döngüsünde en düşük seviyelere düşmesi olasılık dışı. Analist, Bitcoin’in yaklaşık 33 haftadır yükselişte olduğunu, ve tarihinde, bu kadar süre yükseldikten sonra yeni düşük seviyelere düştüğü bir ayı piyasasının hiç olmadığını belirtiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir