Bitcoin, Rusya-Ukrayna Krizinin Ortasında 40 Bin Dolara Düştü!


coinprojesi.com 1978798856 16 9 1642751625 880x495 1
bitcoin, rusya-ukrayna krizinin ortasında 40 bin dolara düştü! 2
  • Bitcoin fiyatı 40 bin dolar düştü.
  • Kripto, CoinMarketCap’te tamamen kırmızı gösteriyor.
  • Düşüş, devam eden Rusya ve Ukrayna krizine bağlandı.

Kripto para birimi 43 bin dolardan 40 bin dolara kadar ciddi bir düşüş yaşadığından, finansal gerilim Bitcoin‘den sonra görünüyor – bu, kriptonun fiyat değerinin %7,5’ini kaybettiği anlamına geliyor.

Bu arada Bitcoin, CoinMarketCap istatistiklerine dayalı olarak daha fazla düşüşten kaçınmak için pazar ivmesini istikrarlı bir şekilde sürdürmekte zorlanıyor. Ayrıca, söz konusu kripto, 24 saatlik ve 7 günlük büyüme oranları olarak sırasıyla %6,92 ve %5,44 düştü. Bu zamanın düşüşünden bağımsız olarak, Bitcoin hala dünyanın şimdiye kadarki en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor.

Dahası, BTC’nin piyasa düşüş trendi pozisyonuna rağmen, tüccarlar BTC‘nin yakında yeni bir büyük gücü kıracağına ve önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat düşüşünün üstesinden gelmek için destek toplayacağına dair güçlü bir umuda sahipler. Buna ek olarak, tüccarlar, Bitcoin‘in genel piyasa hakimiyetinin yakın zamanda 43 bin dolarını geri almak için güçleneceğini ve hatta aya gidebileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı düşerken, altcoinler ve diğer büyük kripto para birimleri de kendi bölgelerinde olumsuz fiyat hareketleri ile karşı karşıya. Buna karşılık, BTC düzeltmesi devam eden Rusya ve Ukrayna krizine bağlanıyor. Dahası, düşüş, Başkan Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgal etme planına etiketlendi. Bitcoin‘deki düşüşün ardındaki diğer endişeler, Federal Rezerv’in BTC‘yi nasıl incelemek ve Bitcoin‘i vergilendirmek istediğiyle bağlantılı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir