Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Seviyeye Ulaştı


Son yapılan değerlendirmeyle birlikte Bitcoin madencilik zorluğu %3,55 oranında yükseldi.

BTC.com verilerine göre, zorluk seviyesi en yüksek noktasına ulaşarak 64,68 T olarak kaydedildi. Bir önceki değerlendirmeden bu yana ortalama hashrate değeri 479 EH/s seviyesindeydi. Bloklar arası geçiş süresi ise ortalama 9,5 dakika civarında.

btc grf 22
Kaynak: BTC.com

Glassnode analizlerine göre, 7 günlük düzeltilmiş hareketli ortalama, 5 Kasım’da 475,9 EH/s ile zirve yaptı ve ardından düşüşe geçti. Bu yazının hazırlandığı sırada hashrate değeri 454,9 EH/s idi.

btc grf 33
Kaynak: Glassnode

Hashrate Endeksi’ne göre, son 24 saat içerisinde hash fiyatı, günlük PH başına 83,1 dolardan 80,7 dolara geriledi.

BTC.com’un tahminlerine göre, bir sonraki zorluk yeniden hesaplaması yaklaşık olarak 27 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek. Beklenen değişiklik %0,44 azalış ile 64,39 T olabilir. Madencilik zorluğunun artışı, Bitcoin’in bir sonraki yarılanma süresini kısaltıyor. Bu olayın Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

8-9 Kasım gecesi, Bitcoin fiyatı 37.000 doları aşarak 36.888 dolara düştü. En büyük altcoin’lerin fiyatları da yükselirken, piyasadaki genel dinamikler açısından Bitcoin’in gerisinde kaldılar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir