Bitcoin Madencileri, Madencilik Operasyonlarını Hızlandırmaya Devam Ediyor!


madencilik
bitcoin madencileri, madencilik operasyonlarını hızlandırmaya devam ediyor! 3
  • Son istatistikler, Bitcoin tutan Bitcoin madencilerinin faaliyetlerini durmaksızın genişlettiğini gösteriyor.
  • Halka açık Bitcoin madencileri, “2022’de hash oranını tüm ağdan daha hızlı artırmayı planlıyor.”
  • Yılın başından bu yana madencilerin rezervleri istikrarlı bir şekilde arttı ve aynı eğilimi izlemeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) madencileri, madencilik operasyonlarını “acımasızca genişletirken” giderek daha fazla BTC tutuyorlar. Bunun birden fazla nedeni var, bunlardan biri şirketlerin piyasa değerlemelerini artırmanın bir yolu olarak bilançolarında Bitcoin’e bakıyor olmaları.

Arcane Research’ün yakın tarihli bir raporundan elde edilen istatistikler, halka açık Bitcoin madencilerinin “2022’de hash oranını tüm ağdan daha hızlı artırmayı planladığını” ve “sürekli genişleme fırsatları aradıklarını” belirtti.

Yılın başından bu yana madencilerin rezervleri istikrarlı bir şekilde arttı ve aynı eğilimi izlemeye devam ediyor. Compass Mining’in Kurucusu ve CEO’su Whit Gibbs’e göre, bu, halka açık Bitcoin madenciliği şirketlerinin Bitcoin’e karşı yükseliş yaklaşımı sergilediğini gösteriyor.

Gibbs, sektördeki en büyük Bitcoin madencilerinden bazılarının büyük miktarda Bitcoin’e sahip olduğunu da sözlerine ekledi. BitcoinTreasuries’de yayınlandığı üzere, bir Bitcoin madencilik şirketi olan Marathon, en büyük Bitcoin holdinglerine sahip dünya çapındaki işletmeler listesinde üçüncü sırada yer alıyor. MicroStrategy ve Tesla’nın hemen arkasındalar.

Arcane Research analisti Jaran Mellerud, yakın tarihli bir röportajda, halka açık listedeki madencilerin çoğunun, çıkardıkları Bitcoin‘lerini korumak için ellerinden geleni yaparak bir “hodl” stratejisini benimsediğini söyledi.

Cambridge Bitcoin elektrik tüketim endeksinin son rakamlarına göre, ağa en fazla hash oranına katkıda bulunan kıta, Kuzey Amerika madencilerinin küresel Bitcoin hash oranının %44,95’ini oluşturduğu Kuzey Amerika’dır.

Halka açık madenciler arasında hedeflenen hash oranlarında öngörülen önemli artışlar nedeniyle bu sayının artması muhtemeldir.

coinprojesi.com bitcoin big 3
bitcoin madencileri, madencilik operasyonlarını hızlandırmaya devam ediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir