Bitcoin Kurumsal Ürünleri, Bitcoin Merkezli Şirketlere ETF Onayı!


  • Bitcoin izleme ürünleri, geçen hafta 226 milyon doların üzerinde girişler kaydetti, kripto varlığının kurumsal girişlere komuta ettiği üst üste üçüncü hafta.
  • SEC, bu ay dört adede kadar Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’yi onaylamayı düşünüyor ve izleyicilerin umudunu artırıyor.
coinprojesi.com sec baskanindan sinyal bitcoin etfleri onaylanacak mi coin turk com
bitcoin kurumsal ürünleri, bitcoin merkezli şirketlere etf onayı! 3

Bitcoin (BTC), beş ay önce görülen seviyelere yükselirken, kurumsal yatırımcılar dijital varlığın izleme ürünlerine fon dökmeye devam ediyor. 12 Ekim CoinShares raporu – Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları – kurumsal BTC ürünlerinin 226 milyon doların üzerinde giriş yaşadığını gösteriyor.

coinprojesi.com adsifszsdfsf
bitcoin kurumsal ürünleri, bitcoin merkezli şirketlere etf onayı! 4

Ek olarak, BTC ürünlerine yönelik artan talep, kurumsal kripto ürünlerinin yönetim altındaki birleşik varlıklarının (AUM) arttığını gördü. Sadece bir hafta içinde, birleşik AUM 66,7 milyar dolara yükseldi ve CoinShares’in söylediğine göre, AUM tarafından Mayıs ayı sektör rekorunun sadece yüzde 5 gerisinde.

Bitcoin çoğu kurumsal girişi ele geçirdi!

Son zamanlarda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, ABD’nin ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) olası bir onayına ilişkin açıklamalar yaptı. CoinShares, Bitcoin’in yükseliş duygularını, aynı şey için yıllarca süren savaşın ardından bu ay bir kripto ETF beklentisine bağlıyor.

Şu anda SEC, Chicago Mercantile Exchange’in (CME) düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerine dayanan dört BTC-ETF başvurusunu değerlendiriyor. Mali gözlemci, New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki (NYSE) ilk Volt Bitcoin ETF’sini şimdiden onayladı. Geleneksel spot tabanlı bir ürün değilse, vadeli işlem destekli bir kripto ETF, dijital varlık alanı oyuncularına 6T $ ETF endüstrisine bir mola verebilir.

Altcoinlere gelince, yatırımcılar geçen hafta karışık arzular dile getirdiler. Solana’ya (SOL) ve Cardano’ya (ADA) maruz kalma sunan fonlar, sırasıyla 12,5 milyon dolar ve 3 milyon dolar giriş gördü. Bununla birlikte, Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) takip eden ürünlerin her biri 13,6 milyon dolar, 2,1 milyon dolar ve 600.000 dolar çıkış yaptı. Genel olarak, kripto yatırım ürünleri art arda sekizinci hafta giriş yaptı.

Makro analisti Alex Krüger gibi eleştirmenler, kripto ETF’lerinin nihayetinde yarardan çok zarar getirebileceğini açıklıyor:

Vadeli işlemler genellikle güçlü contango’dadır (yani vadeli işlemler > spot), bu nedenle rollover’da, ETF yüksek satın almak için * düşükten satar* ve Contango Kanaması yaşar. Güçlü contango kanama eğilimi olan varlıklar daha düşük.

Ona göre, spot tabanlı ETF’ler daha az risk taşıdıkları için daha çekici bir seçenek olacaktır. Başka bir analist olan Willy Woo, her bir teklif türünün artılarını ve eksilerini vurguladı:

ETF’lerle ilgili ilk erişimleri dışında en iyi şeyin BTC’nin birim önyargı sorununu çözme potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Uzun vadeli olumsuzluklar:

Spot ETF’ler – ücretlerden artan satış baskısı.

Vadeli İşlemler ETF’leri – vadeli işlemlerin baskınlığı nedeniyle fiyat baskılama ve daha fazla oynaklık potansiyeli.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir