Bitcoin (BTC), ABD Borsa Performansından Sapma Gösteriyor, Bu İyiye İşaret Mi?


btc
bitcoin (btc), abd borsa performansından sapma gösteriyor, bu i̇yiye i̇şaret mi? 4
  • Geçen hafta boyunca Bitcoin, ABD hisse senedi endekslerinin tersine hareket ederek hisse senetlerinden açık bir şekilde ayrıştığını gösterdi.
  • Şimdiye kadar 2022’de Bitcoin ve kripto, JPMorgan’ın bu aşamada BTC ve kriptoyu neden çekici bulduğunu açıklayan hisse senetleri üzerinde daha dik bir düzeltmeye girdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) sürekli satış baskısı altında ve 30.000 dolarlık direnci koruyamıyor. Bugün erken saatlerde, Bitcoin fiyatı yüzde 2.5 daha düşerek 29.000 doların altına düştü.

Bu düşüşle birlikte Bitcoin, stoktan net bir ayrışma ve ayrışma gösteriyor. Perşembe günü, ABD hisse senedi endekslerinin tamamı düşük oynaklık ile yeşil renkte işlem gördü. S&P 500’ün performansını yakından takip eden Bitcoin ise tam tersini yaptı. Bitcoin haftalık grafikte negatif bölgede işlem görürken, S&P 500 bu hafta yüzde 5 arttı.

Ayrıca Bitcoin, karşılaştırmasını önemli bir büyüme stokuna sahip Nasdaq 100 endeksine yakın bir şekilde çiziyor. Geçen hafta boyunca, Bitcoin (BTC) yüzde 4 negatif işlem görürken, Nasdaq 100 son beş işlem seansında yüzde 5,54 artışla işlem görüyor.

Bu, Wall Street’te bir miktar rahatlama rallisi olmasına rağmen, Bitcoin ve daha geniş kripto alanının yetişemediğinin açık bir göstergesi. Bitcoin şu anda 28.000 dolarlık kritik destek seviyesinde işlem görüyor. Herhangi bir düşüş, onu hemen 25.000 ABD Dolarına ve ardından 22.000 ABD Dolarına sürükleyecektir.

Bitcoin Perşembe günü 28.000 doların altına anlık bir düşüş yaşasa da, alıcılar onu kritik desteğin üzerine çekerek hızlandırdı. Popüler kripto analisti Lark Davis şöyle açıklıyor:

28.600 dolar civarında Bitcoin desteği alınmaya devam ediyor. Ama zıplamalar gitgide azalıyor. Azalan bir üçgen deseni oluşturma. Bu oluşumun yıkma hedefi, 25-26k civarındaki en düşük seviyeleri tekrar test edebilir.

coinprojesi.com bitcoin btc support 768x581 1
bitcoin (btc), abd borsa performansından sapma gösteriyor, bu i̇yiye i̇şaret mi? 5

BTC ve kripto, 2022’de hisse senetlerinden daha kötü performans gösteriyor

2022 yılı aşırı oynaklık ve belirsizlik yılı oldu. Küresel makrolar, artan enflasyon ve jeopolitik gerilimler, ABD hisse senedi piyasasında ve daha geniş kripto pazarında büyük bir çöküşe katkıda bulundu.

Ancak yıldan bugüne grafiği görürsek, Bitcoin ve daha geniş kripto alanı hisse senetlerinden daha kötü performans gösterdi. S&P 500 (INDEXSP: .INX) 2022’nin başından bu yana yüzde 15 düştü, ancak daha geniş kripto piyasası bu yıl şimdiye kadar yüzde 35’e yakın bir düzeltme yaptı. Toplamda, kripto piyasaları 2022’nin ilk beş ayında 800 milyar dolardan fazla yatırımcının servetini aşındırdı.

Tüm ABD hisse senedi endeksleri arasında, Nasdaq 100 (INDEXNASDAQ: NDX) en fazla düzeltmeyi yaptı ve bugüne kadar yüzde 23 negatif işlem görüyor. Öte yandan, Bitcoin fiyatı şu ana kadar yaklaşık yüzde 40 oranında düzeltildi. Ancak bu düzeltmeye rağmen, bankacılık devi JPMorgan yükselişte ve kriptoda. JPMorgan stratejistleri, müşterilerine verdiği son notta şunları yazdı:

Bu yılın Ocak ve Şubat aylarıyla karşılaştırıldığında, kripto piyasası düzeltmesi son 30 gündeki bir teslimiyet gibi görünüyor. Bununla birlikte, yakın vadede BTC’nin değeri ve daha geniş kripto piyasası konusunda iyimseriz.

coinprojesi.com bitcoin big
bitcoin (btc), abd borsa performansından sapma gösteriyor, bu i̇yiye i̇şaret mi? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir