Bitcoin (BTC) 39.000 Doların Altına Düştü, Piyasa Riskten Kaçındıkça Aylık En Düşük Seviyeye Ulaştı!


piyasa
bitcoin (btc) 39.000 doların altına düştü, piyasa riskten kaçındıkça aylık en düşük seviyeye ulaştı! 2
  • Bitcoin, bir sonraki destek seviyeleri ile 35.000 $ ‘a ulaşmasıyla bir kez daha baskı altında işlem görüyor ve BTC’nin son 24 saat içinde büyük uzun tasfiyelere tanık olmasına neden oluyor.
  • Piyasa agresif Fed eylemlerinden korktuğu için Ethereum ve diğer altcoinler de güçlü bir düzeltmeye girdi.

Geçen hafta sonu boyunca, Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası bir kez daha baskı altına girdi. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, geçen ayki en düşük seviyelerine ulaşan 39.000 doların altına düştü.

Basın zamanı itibariyle BTC, 741 milyar dolarlık piyasa değeri ile 38.970 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasındaki son düzeltme, yatırımcıların riskten kaçınmasıyla ortaya çıkıyor. Mart 2022’nin son ayı için ABD, TÜFE enflasyon rakamlarını şaşırtıcı bir şekilde yüzde 8,5 olarak bildirdi.

Böylece, yatırımcılar Federal Rezerv’in agresif faiz artırımlarından korkmaya başladılar. Sonuç olarak, kripto gibi riskli ve değişken varlık sınıflarından para çekiyorlar.

Ancak teknik grafiklere ve Bitcoin’in RSI seviyelerine göre, hala aşırı satım bölgesinde değil. Bu, daha da aşağı kayma potansiyeli olabileceği anlamına gelir. 22V Research’ün teknik analisti John Roque, 17 Nisan Pazar günü yatırımcılara yönelik bir notta, Bitcoin’in yakın vadeli 35.000 $ ‘dan destek aramasını bekleyebileceğimizi söyledi. Eğer bu gerçekleşemezse, “30.000 dolar seviyesine ulaşacağına inanmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu yılın başlarında, Bitcoin (BTC), fiyatı 35.000 $ ‘a düşerek büyük bir düzeltmeye girdi. O zamandan beri, 35.000 ila 45.000 ABD Doları arasında işlem görüyor. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode, Bitcoin’e olan ilginin sessiz kaldığını bildirdi. Ayrıca, çok az yeni talep akışıyla Bitcoin’in kullanıcı tabanında çok az büyüme var.

Bitcoin vadeli işlem ticaretinde büyük tasfiye

Coinglass’tan gelen verilere göre, fiyat düzeltmesi nedeniyle kripto pazarında büyük tasfiyeler yaşandı. Son 24 saat içinde, tasfiyelerin %90’ından fazlasını oluşturan uzun siparişlerle 237 milyon dolardan fazla tasfiye edildi.

Son 24 saatte yaklaşık 80.000 tüccar tasfiye edildi. En büyük tek tasfiye, kripto borsası OKEx’te 3,3 milyon dolar değerinde gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) dışında, altcoin piyasasındaki satışlar daha dik oldu. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), fiyatının 3.000 doların altına düştüğünü gördü. Benzer şekilde, diğer tüm ilk on altcoin yüzde 4-10 arasında herhangi bir yerde düzeltme yaptı. Hem Bitcoin hem de Ethereum şu anda bir ayın en düşük seviyesinde işlem görüyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment raporları:

Yaklaşan sıçrama işaretlerini izlemeye devam ettiğimiz için Bitcoin ve Ethereum geçen hafta %7 düştü. Kayıp satan tüccarlar gibi birkaç kapitülasyon işareti oluşuyor. Balina davranışı önümüzdeki hafta çok önemli bir rol oynayacak.

Fed enflasyonu kontrol etmek için bazı agresif önlemler aldığından, bu yıl daha geniş kripto pazarında daha fazla oynaklık bekleyebiliriz. Bitcoin‘in daha önce beklendiği gibi 100.000 $ seviyelerine ulaşıp ulaşamayacağını söylemek oldukça zor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir