Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Doğru Hisse Senedi Piyasasından Ayrılacak: Bloomberg Emtia Stratejisti


coinprojesi.com dsljfhmn
bitcoin (btc) 100.000 dolara doğru hisse senedi piyasasından ayrılacak: bloomberg emtia stratejisti 2

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti, Federal Rezerv’in planlı faiz oranı artışlarının Bitcoin’i (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine itmeye yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Yeni bir röportajda analist Mike McGlone, jeopolitik gerilimlerin, yükselen petrol fiyatlarının ve yerel para politikalarının mükemmel fırtınasının nasıl büyük bir ekonomik durgunluğa zemin hazırladığını tartışıyor.

“Bu, şimdiye kadar gördüğüm en önemli durgunluk kıvılcımı. Hiç bu kadar şiddetli bir şey görmemiştim.

Fed’in sıkılaştırması, borsa zaten %10, %15 oranında düzeltildi. Ve Fed, piyasa hala gelecek yıl için altı adet 25 baz puanlık artış için fiyatlandırıyor.

Bu, 2018’de piyasa zaten %15 civarında düştüğünde gerçekleştiğinde, oranlar 4 kez artırıldı… Riskli varlıklar için kaybet-kaybet, Bitcoin’in bu alana sığdığı yer burasıdır.”

Analist, çoğu varlık sınıfında piyasaların satılmasının ardından, Bitcoin‘in Nasdaq’tan daha az düşmesinin, BTC‘nin paketten ayrıldığının bir işareti olabileceğini söylüyor.

“Borsanın %1, %2, %3 düştüğünü gördüğünüzde – Bitcoin düşecek. Ancak sonuçta, zaten farklı bir güç gösteriyor.

Sadece yıldaki Bitcoin’e bakın. Bitcoin’in %15 düştüğünü görüyorum. Nasdaq %17 değer kaybetti. Bu önemli çünkü Bitcoin tipik olarak Nasdaq’ın oynaklığının yaklaşık üç ila dört katı arasında işlem görüyor.

Bitcoin, Nasdaq’ın yaklaşık 3 katı daha düşük olmalı.”

McGlone, Bitcoin’in riskten korunan bir varlığa geçiş sürecinde göründüğünü ve sonunda 100.000 dolarlık değerlemeyi aşacağını söyleyerek analizini sonlandırıyor.

“Gördüğüm kadarıyla riskten riske geçiş yapıyor. 30.000 dolara çıkabilir, ancak oraya giderse borsanın nerede olacağını hayal edin.

Borsada %30, %40’ı rahatlıkla düzeltebilir, tarihte oldu. O zaman Bitcoin’in öne çıktığını düşünüyorum.

Hala arz, talep ve benimseme eğilimlerine dayalı olarak düşünüyorum, 100.000 dolara ulaşması an meselesi. Bu, üs oluşturma döneminin bir parçası olabilir.”

Bitcoin geçen hafta istikrarlı bir düşüş trendi içindeydi ve 2 Mart’taki 44.790 dolardan yüzde 16.5’lik bir düşüşle 7 Mart’ta 37.387 dolara kadar düştü. BTC şu anda gün içinde %1.48 düştü ve yazı yazılırken 38.380 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir