Bitcoin 38 Bin Doları Zorlarken, Peter Schiff Piyasa Çöküşü Kehanetini Yeniledi


Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, Bitcoin ETF onay sürecinin ilerlemesine rağmen, piyasanın çöküşe uğrayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Spot Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onayı, spekülatörlerin ETF’nin onaylanmasının ardından pozisyonlarını bırakacak olmaları nedeniyle piyasada bir çöküşe yol açabilir. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, durumun böyle gelişebileceğini öngörüyor.

Schiff 9 Kasım’da yapılan bir açıklamada, BTC’nin son fiyat yükselişini, spot Bitcoin ETF’yi destekleyen spekülatörlerle ilişkilendirdi.

bitcoin 2
bitcoin 38 bin doları zorlarken, peter schiff piyasa çöküşü kehanetini yeniledi 2

Fakat Schiff, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF’ye onay vermesi durumunda, spekülatörlerin hızla ETF pozisyonlarından çıkabileceğini ve bu durumun yükselişi kısa süreli kılacağını düşünüyor.

Schiff’in yorumları, SEC’in tüm ETF başvurularını onaylamak üzere olduğu haberlerinin ortasında geldi. Bu haberler, Bitcoin’in Mayıs 2022’den bu yana ilk defa kısa süre içinde 38.000 dolar seviyesine yaklaşmasıyla birlikte geldi.

CoinGlass verilerine göre, bu dalgalanma, 57.900’den fazla yatırımcının pozisyonunun likide edilmesine ve toplamda 186,6 milyon dolardan fazla kayıpa neden oldu.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, böyle bir senaryonun mümkün olmadığını ifade etti çünkü şirketi henüz SEC’ten spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin bir onay almadı. Ancak Bloomberg İstihbarat Araştırmacısı James Seyffart, SEC’in ilk birkaç başvuruya “her an” karar verebileceğini belirtti.

CoinGecko verilerine göre, haberin yayınlandığı anda BTC’nin değeri 36.490 dolar civarındaydı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir