Bitcoin 35.000 Doların Altına Düştü; Piyasa Değeri 1,6 Milyon Dolara Düştü!


coinprojesi.com welkfsds
bitcoin 35.000 doların altına düştü; piyasa değeri 1,6 milyon dolara düştü! 2
  • Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına düştü.
  • Toplam kripto para piyasa değeri 1,6 trilyon dolara düştü.
  • Bu gelişmeler Rusya-Ukrayna çatışmasıyla bağlantılı.

Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına düştü. Fiyat Temmuz 2021’den bu yana ilk kez bu kadar düştü. Bu hızlı düşüş, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonlarına başlamasına bağlanabilir. Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’da “özel bir askeri operasyon” ilan etmesinden sonra fiyat tepetaklak oldu. Analistler daha önce bu düşüşü iki ülke arasındaki tansiyon yükselirken tahmin etmişti.

CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, toplam kripto para piyasa değeri de son 24 saat içinde yaklaşık %5 kaybetti ve toplam piyasa değeri 1,6 trilyon doların altına düştü.

Bitcoin, Kasım 2021’de 69.044 ATH ile dünyanın en değerli kripto para birimidir. Ancak bu çok popüler kripto para, son dört ayda neredeyse %50 düştü. Hafta sonu boyunca, Bitcoin 40.000 doların altına düştü. Bu aynı zamanda kripto para birimlerinin jeopolitik krizlerden etkilenmediğine dair popüler teoriyi de çürütüyor. Bloomberg daha önce fiyatın 30.000 doların altına düşebileceğini bildirmişti.

Piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) de 2.350.94 dolara düştü. Madeni para geçen ay -%3.8 düştü. Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer popüler paralar da düşüş gördü.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tehdidi devam ederken, geniş bir pazar satışını tetikleyecek. Ve buna atıfta bulunan bazı analistler, kripto piyasasının son zamanlardaki zayıflığının, gerilimler çözülene kadar çözülmeyeceğini söylüyor. Birçok analist, yaklaşan enflasyon ortamında daha da kötüleşebileceğini tahmin ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir