Binance’in Tehdit Araştırması, Dark Web’de Satılık 1 Milyardan Fazla Yerleşik Kayıt Buldu!


binance
binance'in tehdit araştırması, dark web'de satılık 1 milyardan fazla yerleşik kayıt buldu! 2
  • Çin’den gelen 1 milyardan fazla yerleşik kaydın bilgisayar korsanlarının insafına kaldığı bildirildi, Şanghay en büyük veritabanı sızıntısıyla karşı karşıya.
  • İnsanlar, geçerli veri gizliliği sorunlarını çözmek için umutlarla Web 3.0’a bakıyorlar.

Çevrimiçi kullanıcı verileri her zaman onu kontrol eden şirketlerin insafına kalmıştır. Veri hırsızlığı olayları son zamanlarda endüstriler ve sektörlerde artış gösteriyor. Kripto para borsası Binance kısa süre önce tehdit araştırması yaptı ve göze çarpan bazı ayrıntılar buldu.

3 Temmuz Pazar günü Binance CEO’su ChangePeng Zhao, Binance’in tehdit istihbaratının yakın zamanda 1 milyardan fazla yerleşik kaydın satışa sunulduğunu tespit ettiğini paylaştı. CZ’nin tweetlediği gibi:

Tehdit istihbaratımız, bir Asya ülkesinden ad, adres, ulusal kimlik, cep telefonu, polis ve tıbbi kayıtlar dahil olmak üzere karanlık ağda satılmak üzere 1 milyar yerleşik kayıt tespit etti. Büyük olasılıkla bir devlet kurumu tarafından Elastic Search dağıtımındaki bir hata nedeniyle. Bunun, bilgisayar korsanlarının tespiti/önlenmesi önlemleri, hesap ele geçirme için kullanılan cep telefonu numaraları vb. üzerinde etkisi vardır.

Binance CEO’su Asya ülkesinin adını vermese de, raporlar veri ihlalinin Çin’de olabileceğini gösteriyor. Raporlara göre Şangay, şimdiye kadarki en büyük kullanıcı veri gizliliği ihlaliyle karşı karşıya kaldı. Breached.to’ya göre;

2022’de Şanghay Ulusal Polisi (SHGA) veri tabanı sızdırıldı. Bu veri tabanı, Milyarlarca Çin vatandaşı hakkında birçok TB veri ve bilgi içermektedir.

Binance CEO’su CZ, platformdaki güvenlik önlemlerini artırdıklarını da sözlerine ekledi. “Tüm platformların bu alandaki güvenlik önlemlerini geliştirmesi önemli. @Binance, potansiyel olarak etkilenen kullanıcılar için doğrulamaları hızlandırdı. #SAFU kal” diye ekledi.

Web3, veri gizliliği sorunlarının çözümüne yardımcı olacak mı?

Herkes, veri gizliliği sorunlarını çözmek için büyük umutlarla Web 3.0’a bakıyor. Polkadot üzerine kurulu Web3 için Gizlilik Merkezi Manta Network’e katkıda bulunan Kenny, zincir üstü gizlilikle ilgili mevcut zorlukları açıklıyor.

Web 3.0’ı bir milyar kullanıcıya ulaştırmadan önce Kenny, Web 3.0 için doğru temelleri atmamızın çok önemli olduğunu ekliyor. Bu nedenle, kendi kendine egemen mahremiyet gibi bir şeye yönelir. Kenny, mevcut durum itibariyle Web 3’ün gizlilik sorunlarını çözmekten uzak olduğunu da ekliyor. Kenny ekledi:

Web3, sömürücüler için mükemmel bir avlanma alanıdır. Web3’te kullanım örnekleri ortaya çıkmaya devam ettikçe, zincir üstü veriler artık sadece işlemlerle ilgili değil. Bu ne yaptığınızla ilgili – kimliğiniz. Etkileşimde bulunduğunuz her dapp, bu dapp’lerde ne yaptığınız… Hepsi kaydedildi ve herkese açık. Zincir içi gizliliğin konuşmasını ve ciddiyetini yükseltmemiz gerekiyor. Daha iyi bir web3 için savaşalım.

Veri gizliliği ve güvenlik tehditleri son zamanlarda büyük endişe kaynağı olmuştur. Bu endişeler, birkaç hack sırasında kripto alanında daha da belirgin hale geldi. 3 Temmuz Pazar günü, bilgisayar korsanları, NFT dolandırıcılığını teşvik ederken İngiliz Ordusunun Twitter ve YouTube hesaplarını ele geçirdi. Reuters’e göre, İngiliz ordusu bu hesapların kontrolünü yeniden ele geçirdi ve konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir