Binance, Web3 Yatırımları İçin 500 Milyon Dolarlık Fon Topladı!


yatırım
binance, web3 yatırımları i̇çin 500 milyon dolarlık fon topladı! 2
  • Binance, Web3 girişimleri için 500 milyon dolarlık bir fon topladı.
  • Risk sermayesi fonu, DST Global ve Breyer Capital ile ortaklık kurarak mümkün oldu.
  • Andreessen Horowitz (a16z) geçen ay kripto ve blok zinciri girişimleri için 4,5 milyar dolar topladı.

Binance, Web3 girişimlerine yaptığı yatırımları desteklemek amacıyla 500 milyon dolara kadar yükseldi.

CNBC tarafından yayınlanan bir makaleye göre, bu girişim, DST Global ve Breyer Capital ile ortaklaşa Binance Labs aracılığıyla şirketin risk sermayesi fonunun resmi duyurusu olacak.

500 milyon dolarlık fon, özellikle Web3 girişimlerine tahsis edildi ve tek boynuzlu at umutları aramak için mevcut ayı piyasasından yararlanmayı amaçlıyor.

Binance Labs Yatırımlar ve Birleşme ve Satın Almalar İcra Direktörü Ken Li, erken aşamadaki özel pazarlarda çok az değişiklik olduğunu vurguladı, ancak tek boynuzlu at statüsüne ulaşan girişimlerin sayısı – yani 1 milyar dolarlık bir değere sahip olanlar – “yavaşlıyor” biraz.” Li ekledi:

Web3 ekosisteminin büyümesini sağlama potansiyeline sahip projeler arıyoruz.

Binance, bugün yaklaşık 300.000 ila 500.000 aktif Web3 geliştiricisi olduğunu tahmin ediyor. Bunlar, birkaçını saymak gerekirse, altyapı, değiştirilemez tokenler (NFT‘ler) ve merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) dahil olmak üzere çeşitli kripto alt sektörlerine dağılmıştır.

Diğer yandan Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) 4,5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir kripto fonu topladı. Binance’in girişimi gibi, bu yatırım fonu da kripto ve blockchain girişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Üstelik bu sefer toplanan miktar, şirketin altı ay önceki son yatırım çabasında belirtilen rakamın en az iki katı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir