Binance, Rus Devlet Yetkililerinin Akrabalarına Bağlı Hesapları Yasakladı!


binance
binance, rus devlet yetkililerinin akrabalarına bağlı hesapları yasakladı! 3

Dijital varlıkların kripto varlık değişimi Binance, Rus hükümet yetkililerinin akrabalarıyla bağları olan hesapları askıya aldı.

Rusya‘nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak artan uluslararası yaptırımlarla karşı karşıya kalan ticaret platformu, yaptırım uygulanan kişilerle bağlantıları için müşterileri taramaya devam edeceğini belirtti.

Binance, Moskova’nın ekonomik yaptırımlarının ardından borsayı kullanmaya çalıştığında Kremlin sözcüsünün kızının hesabını askıya aldı.

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Rus hükümetinin kripto para kullanımı yoluyla yaptırımların etkisini azaltmasını önlemek için ek önlemler uyguluyor.

Rusya’nın Elitini Engellemek

Binance, Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un üvey kızı Polina Kovaleva ve Başkan Vladimir Putin’in temsilcisi Dmitry Peskov’un kızı Elizaveta Peskova’nın son iki ayda yasaklananlar arasında olduğunu söyledi.

Kripto para borsası ayrıca, daha önce ABD yaptırımlarını ihlal etmekle suçlanan Rus oligark Konstantin Malofeyev’in oğlu Kirill Malofeyev’i engellediğini söyledi.

coinprojesi.com kd9ibedr
binance, rus devlet yetkililerinin akrabalarına bağlı hesapları yasakladı! 4

Washington, Malofeev’i Ukrayna’daki Rus yanlısı militanları desteklemekle suçladı. Donbas savaşında oynadığı iddia edilen rolü nedeniyle ABD ve AB tarafından yaptırım uygulanan ve Kiev makamları tarafından aranan Malofeev, bir Putin hayranı.

Firmanın Vancouver merkezli yeni işe alınan küresel yaptırım başkanı Chagri Poyraz’a göre, borsa, hizmetlerini kullanabilecek yaptırıma tabi kişilerle bağlantılı diğer kişileri belirlemek için izlemeye devam ediyor.

Binance Yeni Yaptırımlara Uyuyor

Kapatılan hesapların duyurusu, Avrupa Birliği’nin en yeni yaptırımlarına uymak için bu ayın başlarında Rus müşterilere yönelik hizmetleri kısıtlayan Binance’in hemen ardından geldi.

Platformda kripto varlıkları 10.800 dolardan fazla olan Rus vatandaşları, sakinleri ve yasal şirketler sınırlamalara tabidir.

Binance, bitcoin yoluyla olası yaptırımlardan kaçınma konusunda endişe duyan endüstri uzmanlarından gelen baskı için övgü aldı. Ancak, sınırların aşırı olduğuna inanan diğerlerinin tepkisine yol açtı.

Poyraz, Binance‘in son zamanlardaki çabalarıyla ilgili olarak LinkedIn profilinde “Gerçekten fark yaratan bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kovaleva, Peskova ve Malofeev yazılı yorum taleplerine hemen geri dönmediler.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, daha önce şirketin yaptırımlara bağlı kalacağını ancak Batı’nın Rusya‘ya yönelik yaptırımlarına yanıt olarak “milyonlarca masum kullanıcının hesaplarını tek taraflı olarak engellemeyeceğini” belirtmişti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir