Binance CEO’su Fildişi Sahili Başkanı ile Kripto, Web3’ü Tartışıyor!


binance
binance ceo'su fildişi sahili başkanı ile kripto, web3'ü tartışıyor! 2
  • Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili, kripto para okyanusuna dalıyor.
  • Fildişi Sahili başkanı Alassane Ouattara, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile bir araya geldi.
  • Zhao, Fildişi Sahili başkanını ve hükümetini ticari borsalarda kripto ticareti entegrasyonunu desteklemeye çağırdı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün Fildişi Sahili başkanı Alassane Ouattara ile kripto para birimine erişimle ilgili ekonomik ve finansal konuları görüşmek üzere bir araya geldi.

Toplantı, Fildişi Sahili’nde kripto para biriminin kullanımını ve benimsenmesini teşvik etmek için yapıldı. Röportaj, Zhao’nun Twitter hesabında tweetlediği gibi, büyük ölçüde bitcoin erişimiyle ilgili ekonomik ve finansal konulara odaklandı.

Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, hizmetlerini kademeli olarak Afrika’ya genişletiyor. Zhao, daha fazla kripto ve web3 kullanımını teşvik etmek için Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi çok uzak yerleri ziyaret ederek kripto para birimini ve web3’ü benimsemeyi yayma görevinde.

6 Temmuz’da Binance CEO’su Twitter’da Afrika’nın kripto para birimlerini benimsemeye istekli olduğunu bildirdi. Kaynaklara göre, bir banka hesabında %10 ila %20 arasında tasarruf sağlandı.

Zhao, Binance‘in kripto para kullanan insan sayısını artırmaya kararlı olduğunu belirtti.

Özellikle Binance, yakın zamanda Kamboçya’nın dijital ekonomisini geliştirmeye yardımcı olmak için Kamboçya Menkul Kıymetler ve Düzenleyici Borsası (SERC) ile bir Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı.

Söylentilere göre Binance, CEO Zhao’nun yerel yetkililerle yaptığı işbirliğinin bir sonucu olarak Asya’daki operasyonlarını genişletiyor. Binance, platformdaki cüzdanların sadece iki yıl içinde %240 oranında artmasıyla desteklenen kullanıcı ve kripto para birimlerinde bir artış gördü.

Piyasa çöküşü sırasında, borsa çok sayıda ticaret teklifiyle dolup taştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir