Binance, 6 Ekim’de 19 Farklı İşlem Çiftini Listeden Kaldırıyor!


Binance, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Ancak yakın zamanda Binance’den gelen bir duyuru, 6 Ekim‘de belirli işlem çiftlerini platformundan kaldıracağını (delist) belirtti. Bu gelişmenin ardında yatan nedenler ve etkilerine dair bilgilere bu yazımızda değiniyoruz.

Binance Neden 19 İşlem Çiftini Listeden Kaldırıyor?

Binance, sunduğu birçok işlem çiftiyle biliniyor. Ancak, Binance’in 6 Ekim’de listesinden kaldıracağı işlem çiftleri şunlardır:

1INCH/BUSD, AERGO/BUSD, ANKR/BUSD, DATA/BUSD, DIA/BUSD, ERN/BUSD, IOST/BUSD, KP3R/BUSD, LOKA/BUSD, LRC/BUSD, LTO/BUSD, MDX/BUSD, OM/BUSD, POLYX/BUSD, RARE/BUSD, SLP/BUSD, SUSHI/BUSD, THETA/BUSD, YFI/BUSD.

binance
binance, 6 ekim'de 19 farklı i̇şlem çiftini listeden kaldırıyor! 2

Binance, bu kaldırma eyleminin ardında yatan kesin nedeni belirtmemiş olsa da, platform, kullanıcılarının deneyimini iyileştirmek ve onları korumak için periyodik olarak spot işlem çiftlerini gözden geçiriyor. Özellikle düşük likidite veya işlem hacmi olan çiftler bu tür incelemelere tabi tutuluyor.

BUSD’nin Geleceği

Bu 19 işlem çiftinin listesinden kaldırılmasının bir diğer olası nedeni, Binance’in yakın gelecekte BUSD desteğini sonlandırma planı olabilir. Binance daha önce, 2024 yılının Ocak ayında BUSD’yi platformdan kaldıracağını duyurmuştu. Bu bağlamda Binance, kullanıcılarına BUSD bakiyelerini diğer varlıklara dönüştürmelerini öneriyor.

Ek Bilgiler ve Öneriler

Binance, listesinden kaldırılan bu işlem çiftlerinin tokenlerinin platformda farklı eşleşmelerle işlem görmeye devam edeceğini belirtti. Aynı zamanda, bu değişikliklerin olumsuz etkilerini en aza indirmek için kullanıcılara spot alım-satım botlarını güncellemelerini veya kaldırmalarını öneriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir