Başkan Joe Biden’ın Kripto Para Birimleri İçin Yürütme Emrinin Önümüzdeki Hafta Çıkması Bekleniyor!


kripto
başkan joe biden'ın kripto para birimleri i̇çin yürütme emrinin önümüzdeki hafta çıkması bekleniyor! 2
  • Beyaz Saray yürütme emri, kripto düzenlemelerinin ele alınmasına ve farklı kurumların rolüne daha fazla netlik getirecek.
  • Ana odak noktası, kripto, istikrarlı paralar ve CBDC kullanımıyla ilgili riskleri ve faydaları değerlendirmek olacaktır.

Kripto alanında en çok beklenen gelişme önümüzdeki hafta önümüzde olabilir. En son rapora göre, Beyaz Saray çok yakında kripto için bir icra emri çıkaracak. Yani Beyaz Saray, kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmak amacıyla devlet kurumlarını kripto piyasasının farklı yönlerini incelemeye yönlendirecek.

17 Şubat Perşembe günü, Biden yönetimi içindeki meselelere aşina olan Yahoo Finance’ten Jennifer Schonberger, icra emrinin önümüzdeki haftaya kadar gelebileceğini açıkladı. Düzenleyici çerçeveye odaklanmanın yanı sıra, direktif, kurumlardan CBDC hakkında bir çalışma başlatmalarını isteyecek. İlgili kilit kurumlar Hazine, Devlet, Adalet ve İç Güvenlik Bakanlıkları olacaktır.

Öte yandan, Bilim ve Teknoloji Ofisi Politikası Direktörü, bir CBDC sistemini desteklemek için gereken şeylerin kapsamlı bir teknik değerlendirmesini yapacaktır. Bu nedenle buradaki odak, Dijital Doları desteklemek için doğru altyapının kurulması olacaktır. Ajans ayrıca 180 gün içinde ABD Başkanına bir rapor yayınlayacak.

16 Şubat Çarşamba günü Bloomberg News, Beyaz Saray ve ABD Hazinesinin kripto düzenlemeleri söz konusu olduğunda aynı sayfada olmadığını bildirdi. Ancak, bir Hazine yetkilisi buna “yanlış” olduğu gerekçesiyle itiraz etti. Yönetim şu anda kripto alanını düzenlemek için çok çeşitli çabalar içindedir. FBI ayrıca kripto dolandırıcılıklarıyla başa çıkmak için yeni bir kripto birimi kurdu.

Kripto kullanımıyla ilgili finansal istikrar sorunlarını ele almak

Dijital varlıkların kullanımıyla ilgili düzenleyiciler için en büyük zorluklardan biri, genel sistemin finansal istikrarını ele almaktır. Yürütme emri uyarınca, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) bu konuyu ele alacaktı. Ayrıca, Başkanın çalışma grubu, FSOC’den stablecoin kullanımıyla ilgili riskleri araştırmasını istedi.

Hazine Müsteşarı Nellie Liang geçtiğimiz günlerde Senato’nun stabilcoinlerin oluşturduğu riskleri değerlendirdiğini belirtti. Ayrıca Hazine, sınırlı yetki ve gözetime sahip olduğu için Kongre’nin bu konuda harekete geçeceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor.

Ayrıca Başsavcı, FTC ve Tüketici Mali Koruma Bürosu ile birlikte dijital varlıkların büyümesinin genel finansal sistem üzerindeki etkisine odaklanacak. Aynı zamanda, SEC, CFTC ve Federal Rezerv, FDIC ve OCC, kendi yetki alanları dahilinde piyasa koruma önlemlerine ağırlık verecektir.

Bildirildiğine göre, ABD hükümeti dünyadaki diğer devlet kurumlarıyla işbirliği yapmak için çalışıyor. Amaç, kripto için standartlaştırılmış kurallar oluşturmak ve uluslararası kullanım için bir çerçeve oluşturmaktır. Tüm gözler, diğer ülkelere de en büyük kripto pazarı olan ABD’nin kripto düzenlemelerine nasıl yaklaşacağı konusunda netlik kazandıracak olan yürütme emrinde olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir