‘Bankanız nasıl gidiyor?’ Nayib Bukele, Peter Schiff’i Alay Ediyor!


banka
'bankanız nasıl gidiyor?' nayib bukele, peter schiff'i alay ediyor! 2
  • El Salvador başkanı ekonomist Peter Schiff hakkında küçümseyici bir açıklama yaptı.
  • “Bankanız nasıl gidiyor?” Schiff’in banka kapanmasının ortasında lidere sorar.
  • Schiff daha önce cumhurbaşkanının Bitcoin’i ülkede yasal bir ihale haline getirme hareketini eleştirmişti.

Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul eden ve tüm dünyayı şaşırtan bir şekilde ünlü El Salvador başkanı Nayib Bukele, kripto şüphecisi Peter Schiff’i araştırdı. “Bankanız nasıl gidiyor?” Bukele’nin, Schiff’in Ocak ayında geri gönderdiği Bitcoin’in başarısızlıkları hakkındaki Twitter gönderisine arsız yanıtıydı.

Orijinal gönderide Schiff, Bukele’yi, başkanın Bitcoin’in çöküşü sırasında piyasayı ayakta tutmak için yeterli kuru toza sahip olduğundan şüphe ettiğini belirterek etiketlemişti. Ancak Bukele, o anda yanıt vermedi. El Salvador liderinin iyi zamanlanmış bir yorum yapmak için doğru anı beklediğini belirtmek ilginç.

Bu hafta Salı günü, Schiff’in Porto Riko’daki Euro Pacific Bank’ı, Porto Riko Finansal Kurumlar Komiserliği Ofisi’nden bir askıya alma bildirimi aldı. Banka, görünüşe göre vergi kaçırma ve kara para aklama suçlamasıyla soruşturma altında. Bu finansal çöküş, Bukele’nin arsız yorumunda bahsettiği şeydi.

Crypto Twitter bu anı, Bukele’nin binlerce beğeni toplayan yorumu ve bir dizi takdir edici yanıt, gif ve mem ile kutladı. Daha eğlenceli memlerden biri, Bitcoin şeklindeki bir kuyruklu yıldız ona doğru hızla gelirken bir altın sikke tutan bir dinozor olarak çizilen Schiff’inkidir. Açıkçası, kripto Twitter eleştirmenlerle alay ederken en iyi yaratıcılığını gösteriyor.

Schiff her zaman sadık bir kripto düşmanı olmuştur. Daha geçen hafta, mevcut kripto pazarının berbat durumu hakkındaki görüşlerini ifade etmek için Twitter’a gitti. Ekonomist, daha fazla kayba yol açacağı için takipçilerinden düşüşü satın almamalarını açıkça istedi. Finansal yorumcu, podcast’i The Peter Schiff Show’da, özellikle Bitcoin’i hedef alan kriptoyu sık sık eleştiriyor ve çoğu sosyo-politik konuda muhafazakar görüşlerini paylaşıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir