Axie Infinity Aniden %25 arttı! Ne Oluyor?


Oyuncuların Axies adı verilen fantastik yaratıkları satın alıp savaşlarda birbirleriyle karşı karşıya getirdikleri blockchain tabanlı bir oyun olan Axie Infinity’nin yerel simgesi olan AXS, yaklaşık bir saat içinde aniden %25 arttı.

Yayınlandığı sırada AXS %26,32 artışla 8,51 dolardan işlem gördü. Kripto belirteci de benzer şekilde son yedi gün içinde %27,65’lik kazançlar gösteriyordu.

Fiyat artışı aynı zamanda ticaret hacimlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor ve tacirler kâr elde etmek için son zamanlardaki oynaklıktan yararlanıyor.

axie infinity
axie infinity aniden %25 arttı! ne oluyor? 2

AXS, kripto piyasası sıralamasında da yükseldi ve şu anda 813 milyon dolarlık piyasa değeriyle 50. en büyük kripto para birimi. Axie Infinity topluluğu, blockchain tabanlı oyun tarafından yakın zamanda yapılan olumlu bir duyurudan sonra çok mutlu.

Bir Axie Infinity misyoneri olan “Artic” tarafından paylaşıldığı üzere, “Bugün, 600’ün üzerinde özel ve etkili topluluk üyesinden oluşan bir grup, Axie Infinity’nin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak için bir araya geldi.”

Axie Infinity dağıtma işlemi devam ediyor

Bu yılın başlarında ekip, AXS’yi kademeli olarak merkezileştirmeyi nasıl amaçladığını açıkladı.

Ekip, “yatırım yapmış” topluluk üyelerinin – yani çabası veya anlamlı katkıları olanların – Axie Infinity ekosistemi etrafında kaynak bulma kararları almaktan sorumlu olacağı bir son duruma doğru aktif olarak çalışma planlarını açıkladı.

AXS, planlarıyla istikrarlı ilerlemesini bir blog gönderisinde açıklıyor. Mayıs ayında, köklü topluluk üyelerinden oluşan bir topluluk olan AXS “Town Builders” kuruldu. Ekim ayında Syntax ve Akhil, kurucu Town Builder ekibi tarafından Town Builder olarak seçildi.

Bugün, Axie Infinity’s Discord’da yeni oluşturulan “Yönetişim” bölümüne katılacak olan Axie Contributors’ın açılış pilot “sezonuna” katılmak üzere 700 topluluk üyesini seçtiğini duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir