Avustralya’daki Market Devi, Kripto Kabul Etmeye Başlayacak!


avustralya
avustralya'daki market devi, kripto kabul etmeye başlayacak! 2
  • Bir benzin istasyonu ve market devi olan On The Run (OTR), yakında Victoria ve Güney Avustralya’daki 170 satış noktasında kripto para birimiyle ödeme kabul edecek.
  • OTR’nin ana şirketi Peregrine Corporation da Subway, Smokemart ve Oporto mağazalarında kripto para birimini kabul etmeye başlayacak.
  • Şirket, Crypto.com ile birlikte çalışıyor ve ödeme yerleşim katmanı olarak Crypto.com’un Pay Merchant hizmetini kullanacak.

Avustralyalı bir market devi, 170 satış noktasında kripto para birimini kabul etmeye başlayacak.

Bir benzin istasyonu ve market devi olan On The Run (OTR), yakında Victoria ve Güney Avustralya’daki 170 satış noktasında kripto para birimiyle ödeme kabul edecek. Hareket, müşterilerin desteklenen 30 kripto para biriminden birini kullanarak atıştırmalıklar, gaz ve hatta bir Subway sandviçi için ödeme yapmalarını sağlayacak.

OTR’nin ana şirketi olan Peregrine Corporation da Subway, Smokemart ve Oporto mağazalarında kripto para birimini kabul etmeye başlayacak. Sistem Temmuz ayında tamamlandığında, kripto para biriminde ödeme kabul eden ülkedeki en büyük işletme olacak.

Şirket, Singapur merkezli bir değişim platformu olan Crypto.com ile birlikte çalışıyor ve ödeme yerleşim katmanı olarak Crypto.com‘un Pay Merchant hizmetini kullanacak. Sidney merkezli bir ödeme sistemleri sağlayıcısı olan Datamesh, alışveriş yapanların Crypto.com aracılığıyla ödeme yapmasına izin verecek satış noktası (POS) terminallerini de kullanıma sunacak.

Peregrines’in yönetim kurulu başkanı Yasser Shahin, kripto para ödemelerini kabul etmenin, genişleyen kripto para birimi endüstrisinin bir parçası olmak için nasıl bir fırsat olduğunu belirtti.

Shahin, “Avustralya’da ve dünyanın geri kalanında kripto para biriminin benimsenmesinin büyümesi ve genel kabul görmesi olağanüstü oldu ve müşterilerimizin yararına bu hızla büyüyen alanın ivmesinden yararlanmamız için bize açık bir fırsat sundu.”

Avustralya’da kripto para birimlerinin yaygın kullanımıyla birlikte, Avustralya hükümeti hala kripto para birimlerinin kullanımını nasıl düzenleyeceğini ve ele alacağını araştırıyor. Senatör Andrew Bragg Mart ayında Dijital Hizmetler Yasasını (DSA) duyurdu. DSA, Avustralya’yı bir “kripto merkezine” dönüştürmek amacıyla velayet, piyasa lisansı ve vergilerde reform yapmayı amaçlayan bir yasama önerisidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir