Avustralya Bankaları, Müşteriler İçin Kripto Hizmetleri Konusunda Anlaşmazlığa Düştü!


avustralya
avustralya bankaları, müşteriler i̇çin kripto hizmetleri konusunda anlaşmazlığa düştü! 2
  • Avustralyalı banka yöneticileri, müşterilerin temel finansal refahı anlamadığını söylüyor.
  • Bir yetkili, “Kripto hizmetleri yakın gelecekte ve perakende satış için değil” diyor.
  • Ancak bir diğeri, zorluklara rağmen hala kripto hizmetlerini başlatmaya niyetli olduklarını söylüyor.

Avustralya’nın dört büyük bankasının iki yöneticisi, perakende müşterilerinin platformlarında kripto para ticareti yapmasına izin vermeyi reddetti, çünkü onlara göre çoğu müşterinin finansal okuryazarlığı yok.

Açıklama, 31 Mayıs 2020 Salı günü Avustralya Mali İnceleme Bankacılık Zirvesi sırasında Maile Carnegie ve Angela Mentis’ten geldi.

Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu’nda (ANZ) perakende bankacılık yöneticisi olan Maile Carnegie, müşterilerin büyük çoğunluğunun temel finansal refah kavramlarını anlamadığına inandığını söyledi.

Temel finansal refahı anlamadıklarında, gerçekten daha kolay ve daha az sürtüşme yapacak ve kripto üzerinde spekülasyon yapmayı zımnen onaylayacak mıyız? Cevap hayırdı.

National Australia Bank’ın (NAB) baş dijital yetkilisi Angela Mentis, NAB’ın kripto hizmetleri sunmayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, “Öngörülebilir gelecekte değil ve perakende için değil” yanıtını verdi.

Bununla birlikte, kurumsal müşteriler için blok zincir teknolojisi için halihazırda başvurular olduğunu kabul etti.

Avustralya’nın dört büyük bankasından yalnızca Commonwealth Bank of Australia (CBA) perakende bir kripto ticareti ürünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Zirvede CEO’su Matt Comyn, karşılaştıkları zorluklara rağmen hala kripto para birimi hizmetlerini başlatmaya niyetli olduklarını söyledi.

Kasım 2021’de CBA, Gemini kripto para borsası ile ortaklaşa, müşterilerinin uygulaması aracılığıyla kripto para birimi alıp satmalarına izin verme planlarını açıkladı. Ancak Nisan 2022’de Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, lansmanı düzenleyici bürokrasi ile bağladı. CBA’nın ürünün ikinci aşama lansmanını planlayan tüketicinin korunmasıyla ilgili endişeleri dile getirdiler.

19 Mayıs 2022’de CBA, piyasadaki çalkantıdan sonra uygulama içi kripto para ticareti planlarını askıya aldı. Ancak Comyn, bankanın ticareti “riskli varlık sınıfını anlayanlarla” sınırlamaya çalışacağını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir