Avrupa Birliği, Rus Kripto Yatırımcılarına Yeni Kısıtlamalar Getiriyor!


avrupa birliği
avrupa birliği, rus kripto yatırımcılarına yeni kısıtlamalar getiriyor! 2

Ukrayna’da devam eden savaşa yanıt olarak, Avrupa Birliği (AB), Rus kripto tüccarlarına yeni kısıtlamalar getiriyor.

AB Resmi Gazetesi’ne göre, birlik, kripto para cüzdanlarına para yatırma limitleri de dahil olmak üzere Rusya’ya uyguladıkları yaptırımları genişletti.

“Durumun ciddiyeti göz önüne alındığında ve Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri saldırganlığına yanıt olarak, daha fazla kısıtlayıcı önlem alınması uygundur.

Özellikle, kripto cüzdanlarına mevduat yasağının genişletilmesinin yanı sıra euro cinsinden banknotların ihracı ve euro cinsinden devredilebilir menkul kıymetlerin Üye Devletlerin tüm resmi para birimlerine satışına ilişkin yasakların genişletilmesi uygundur.”

Yeni mevzuat, cüzdan içeriğinin 10.000 Euro’yu veya yaklaşık 10.876 ABD Dolarını aşması durumunda firmaların Rus vatandaşlarına veya Rusya’da yerleşik kuruluşlara kripto cüzdan hizmetleri sağlamasını yasaklayacak.

ABD’de yetkililer, Rus yaptırımlarına uymayan kripto borsalarına uyarı yayınladı. Geçen ay ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, Amerikan makamlarının yaptırımlardan kaçınmada Rusya’ya yardım etmeye çalışan herhangi bir varlık arayışında olduklarını söyledi.

“Yaptırımlardan kaçınmaya çok dikkat ediyoruz… Rusya’nın yaptırımlarımızdan kaçmasına yardımcı olan herhangi bir şirket, ülke, kişi, kripto para şirketleri de dahil olmak üzere yasalarımıza tabi olacak ve sorumlu tutulacaktır.

Rusya’nın yaptırımlarımızdan anlamlı bir şekilde kaçabildiğini bugüne kadar görmedik, ancak bunu yapmaya çalıştıklarını ve hem kripto para birimleri hem de paravan şirketler olmak üzere mümkün olan her yolu deneyeceklerini ve kullanacaklarını biliyoruz. ve ayrıca bulabilecekleri başka herhangi bir yol.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir